سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 09 تیر 1394
پرینت

تجاوز به پروان را محکوم می کنیم !

نبشته از : پایگاۀ تاجیکان

ما تجاوز به خانه دگر جنرال جان احمد حقجو  در منطقه بایان ولایت پروان را محکوم می کنیم . تردیدی نداریم که این تجاوز به اثر توطئه و تحریک و برنامه ریزی دسته های شیطانی فاشیست های ارگ نشین و به خاطر زمینه سازی برای بهره گیری های ضد مردمی نیرو های سیاه و دهشت افگن حزب گلبدین حکمتیار و طالبان و داعش انجام شده است.

 

سوگمندانه ، میدانیم که به علت بی انسجامی ، عدم آماده گی های لازم و نبود رهبری شایسته و مستقل ، خیزش و خشم مردم شمالی به مسیر درست هدایت نخواهد شد. در این مرحله برخورد ها آمیخته با احساسات است و راه گمی به اوجش نمایان می باشد.

داکتر عبدالله عبدالله باز هم با ردیف کردن چند حرف کلی و بی معنا و کلیشه ای و تکراری اش ، از مردم پروان خواست که به اشرف غنی فاشیست و وزیر دفاع قاتل و رییس امنیت گلبدینی و دولت خیانت ملی شان  اعتماد کنند و آرام بخوابند.

ما به تکرار می گوییم که این حادثه ها و تجاوز های آشکار بر مردمان غیر پشتون در بخشهای مختلف کشور به روشنی نشان می دهد که دشمن ارگ نشین و آنان شان که در خارج دولت فعالیت دارند ، همدست و همکار اند و نقشه های بسیار هولناک برای درهمکوبیدن مردم ما و برقراری حاکمیت خونین تکقومی خود دارند. در برابر این نیروی سیاه و ضد بشری بدون یک سنجش و برنامه و سازماندهی درست و همه جانبه کسی نمی تواند کار بسیار موثری انجام دهد. برای دفاع از سرزمین و سرنوشت خویش باید تمام آماده گی های لازم را بگیریم و هرچه زودتر دست بکار شوییم و نگذاریم که دشمن نقشه های شیطانی خود را عملی سازد. این کار به یک بسیج عمومی و سازماندهی گسترده و برنامه های روشن نیاز دارد .

در همین چهارده سال ، صد ها بار فریاد زده ایم و ازآمدن سونامی خونین فاشیزم اوغانی هوشدار داده ایم ، اما کسی نشنیده است و حالا هم کسی این مساله را به راستی جدی نمی گیرد و به آن اعتنایی ندارد. از همین خاطر ، مردم تاجیک در هر مرحله ضربه میخورند و بیشتر از پیش به حاشیه ها پرتاب می شوند و در حال لگد مال شدن استند. ملتی که رهنمایی اش به دست یک آدم بی خاصیتی چون داکتر عبدالله باشد و به رحم و شفقت و دلسوزی اشرف غنی و دستگاه فاشیست ضد تاجیک اش امید ببندد ، روزگارش از این بهتر نخواهد شد.

ما به طور قطعی میدانیم و باور داریم که این دولت فاسد خیانت ملی با برنامه های فاشیستی افغان ملتی و دویمه سقاوی اش در پی بربادی ملت تاجیک است و تا اقتدار قومی خود را در مناطق ما برقرار نسازند و به هدف های ضد بشری خود نرسند ، گذاشتنی نیستند . اینها جز منطق زور دیگر هیچ منطقی را نمی شناسند. هرچقدر گردن پتی کنید، هر قدر عاجزی کنید، هر قدر ادا های متمدنانه در آورید، هر قدر دموکراسی دموکراسی بگویید، این فاشیست ها از سر تان دست بردار نخواهند بود. تا به دهان فاشیزم قبیله محکم کوبیده نشود ، از مرکب جهل خود به زیر نمی آید.

با سپاس

پایگاۀ دادخواهی تاجیکان

نهم سرطان/ تیرماه  1394

نظرات   

 
0 #1 محمد نبی زاده 1394-04-09 01:14
متاسفم برای همزبانان تاجیکم. متاسفم برای هزاره ها و متاسفم برای ازبک ها. چقدر یک مردمان ساده دل. چقدر یک مردمان بی غیرت. چقدر یک مردمان بی ارمان. خداوند این سه مردم را خیر بدهد. اکثریت مطلق در افغانستان استن مگرم بی غیرت بی ننگ و ترسو. خر هم می دانه که قدرتمندان و بزرگان تاجیک ره می زنن. خر هم دانه که مناطق هزاره و تاجیک و ازبک ره نا ارام کرده راهی استند. همی فعلن مناطق تاجیک و هزاره محاصره است. پشتون تا دندان مسلح است. یک مرد تاجیک یک دیپوی سلاحهای کهنه داشت همو ره هم قبول ندارند. ا مردم بیچاره بیدار شوین. از خودخوری و زدن ده سر و روی همدیگه دست بکشید. هزاره ها را ده سر دو والی بی صلاحیت ده جان هم انداختن. تاجیک ها ره بری دو چوکی بی صلاحیت ده جان هم انداختن. افسوس به فرهنگ فارسی. افسوس به زبان فارسی که به این دو قوم تعلق داره. پشتون یک دست برای قدرت می زنه. طالب و لیبرال یک دست برای زدن دیگرا کار می کنن. تا وقتی که مردم تاجیک به امید عبدالله باشن و مردم هزاره به امید خلیل بدبختی شان از کده هم زیادتر می شه. عبدالله مرد میدان نیست. خلیلی یک نامرد بی ناموس است. عبدالله ره اگه فامیلش را ببرند باز یک مذاکره می کنه و خلاص. لیافت سرنوشت یک قوم ره نداره. دو بار این نامرد رییس جمهور شد مگرم غیرتش ره نداشت که حق خوده بگیره.مردم هزاره و تاجیک ره تباه کد این دو خاین خانه خراب.
بازگو کردن
 
 
0 #2 امرالدین مجاهد 1394-04-09 23:03
حالا به قاطعیت ثابت شد که یهود ونصارا همیشه حامی وپشتبان پشتون ها است. وقت درجنوب لشکرلشکر کوچی و پاکستانی میایه هیچ خبری نیست ولی در شمالی میایه دشمنانه اسلحه های مجاهدین را آتش میزنه. حتما این به دستور مغزمتعصب دوم جهان اشرفغنی احمدزی و قومندان امنیه پروان که خود از جمع ایشان است صورت گرفته است. مجاهدین باید هوشیار باشد.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید