سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان
اخبار
نمایش از 18 دی 1394
پرینت


عدالت خواهی تاجیکان بامیان: لرزشی بر اندام ستم و استبداد

نبشته از : جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان
پس از به راه افتادن جنبش دادخواهی تاجیکان بامیان و لرزیدن کاخ ستمگران ، همه نگاه ها به سوی ما دوخته شده اند که ما تاجیکان بامیان و همه تاجیک های افغانستان این حرکت عدالتخواهی را چه گونه به پیش می بریم و به کجا می رسانیم ؟!
در این مدت کوتاهی که جنبش عدالتخواهی ما به راه افتاده است، دست آورد های این جنبش در عرصه پیام رسانی ، در عرصه روشنگری و رسانه ای ساختن خواست های برحق مردم ما ، در ایجاد پیوند های برادرانه با همتباران تاجیک در دیگر شهر ها و بخش های افغانستان ، در زمینۀ نشر و پخش مقالات ، نوار ها ، و اسناد و مدارک در رسانه های اجتماعی ، شرکت کردن در برنامه های تلویزیونی و گفتگو های گوناگون ، دید و باز دید با شخصیت های شناخته شده و موثر سیاسی و اجتماعی و رساندن صدای مردم به گوش هموطنان و جهانیان و بسا عرصه های دیگر ، کار ما با موفقیت به پیش رفته است و ستمگران محلی بامیان را سراسیمه و نگران ساخته است .


مهمتر از هر چیز دیگر ، ما در این مدت نشان دادیم و ثابت ساختیم که تاجیکان بامیان در این مبارزۀ شکوهمند مردمی خویش همه یک دست، متحد ، همراه و همگام می باشند . بر همگان روشن شد که تاجیکان بامیان ، اکنون بیدار و هوشیاراند و از حقوق انسانی، اجتماعی ، سیاسی ، شهروندی و مدنی خویش بسیار خوب آگاهی دارند و پس از این هیچگاهی فریب دغلبازان ، معامله گران و قوم فروشان را نخواهند خورد . زورگویان و ستمگران محلی فهمیدند که تاجیکان بامیان دیگر زیر بار آپارتایید استراتژیک و سیاست پاکسازی و ظلم و ستم ، خم نخواهند گشت . آری ، ما شیپور بیداری دمیده ایم ، ما لرزه بر اندام شب دیده ایم . شب شکستنی است و ما پیروز می شوییم .
ما دریافته ایم که همبستگی ما ، ضامن پیروزی ماست. ما میدانیم که برای پیروزی جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان ، افزون بر اتحاد و یکپارچکی تاجیک های بامیان ، همنوایی و همراهی همه تاجیکان افغانستان با این جنبش نقش بسیارسرنوشت ساز دارد . این مبارزۀ حق طلبی ، تنها مبارزۀ تاجیکان بامیان نیست، بلکه مبارزه تمام تاجیک های افغانستان و تمام عدالتخواهان دراین کشور است . لذا ، از همه همتباران تاجیک در بامیان و نواحی آن ، از همه تاجیکان افغانستان و همه عدالتخواهان در کشور، صمیمانه و دوستانه تقاضا می کنیم که حمایت بی شائبه خود را به جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان ادامه دهند و به هر طریقی که می توانند ، این جنبش را یاری نمایند.
ما اعلام میداریم و به ستمگران محلی هوشدار می دهیم که جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان تا برآورده شدن خواست های عادلانه ا ش ، یک لحظه خاموش و بی تپش نخواهد شد. با وصف تمام تهدید ها ، دندان خایی ها و دسیسه سازی های شما جباران زمان ، ما ملت تاجیک بامیان ، متحدانه و استوار به مبارزه و دادخواهی خویش ادامه می دهیم و تا حق خود را از شما نگرفته ایم ، آرام نمی گیریم.
جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان

18 جدی 1394
8 جنوری 2016

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید