سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان
اخبار
نمایش از 25 دی 1394
پرینت

اعلامیه جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان
به نام خدا ( ج )
تاجیکان بامیان ، تاجیکان افغانستان و دیگر هموطنان عدالت پسند کشور ، برادران و خواهران گرامی !
رستاخیز داد خواهی تاجیکان بامیان و پشتون های این ولایت با پیروزی های چشمگیری که در کارزار آگاهی بخش خویش داشته است ، ستمگران محلی ، باند کریم خلیلی و اوباشان ظاهر زهیر والی بامیان را سراسیمه و وحشت زده ساخته است. به ادامه تهدید ها و دسیسه سازی های قبلی ، اینک باند های اوباش خلیلی و زهیر ، دست به یک سلسله دهشت افگنی های تازه زده اند که به این طریق تاجیکان سلحشور و عدالتخواه بامیان را زیر فشار قرار دهند و به زعم خود بترسانند تا از دادخواهی دست بردارند و خاموشی اختیار کنند.


در مدت چند روز گذشته ، در مناطق تاجیک نشین بامیان ، به یکباره گی و به صورت برنامه ریزی شده ، دزدی هایی را انجام داده اند . از آن جمله ، از منزلهای (( میرزا فضل الله )) و (( پاینده محمد)) وسایل تولید برق آفتابی (سولر) و بطری را دزدیده اند . از آسیاب ((گل جمیر)) ، گندم و آرد را دزدیده اند . حتا از تجاوز به اماکن مقدس ما نیز پرهیز نکرده اند ، از مسجد اهل سنت (( تی بوتی )) نیز اسباب تولید برق آفتابی ( سولر) را به غارت برده اند. همچنان از ((شین تپه )) گوسنفدان مردم را با خود برده اند . افزون بر این ها ، اوباشان مسلح خلیلی و زهیر ، در منطقه (( نو آباد )) تی بوتی و چند منطقه دیگر تاجیک نشین بامیان ، به گشت و گذار پرداخته و در چند جای هم مردم تاجیک را اذیت کرده اند.
ما میدانیم که تمام این دزدی ها و زورگویی ها و اوباشگری های افراد خلیلی و زهیر به خاطری است که ما تاجیکان بامیان را تحت فشار روانی و اقتصادی قرار دهند و به ما وانمود سازند که دست ما برای انجام هر جنایتی باز است و اگر از مبارزه و عدالتخواهی دست نکشید ، بدبختی بیشتری بر شما نازل می کنیم و زنده گی را خیلی بدتر و سخت تر از این که است برای تان می سازیم . ازسوی دیگر ، با این دزدی ها و گشت و گذار های مسلحانه و اذیت و آزار مردم تاجیک ، میخواهند برای عملیات و مانور های دهشت افگنانه بعدی خود زمینه سازی کنند. به این صورت ، می خواهند طوری نشان دهند که گویا مناطق تاجیکان بامیان دستخوش نا امنی و بی ثباتی شده است و به این بهانه حضور مسلحانه خود را در مناطق ما گسترش دهند و به سرکوب عدالتخواهان و پیشگامان جنبش عدالتخواهی مبادرت ورزند .
باور راسخ داریم که این حرکت ها و کار های که زهیر در این چند روز اخیر به آن دست یازیده اند ، از سر درمانده گی و سراسیمگی شان است. آنان به عوض آن که به خواست های انسانی ، اسلامی و منطقی ما پاسخ درست و خردمندانه بدهند و از انحصارگری و حق تلفی دست بردارند ، باز هم به اوباشگری و زورگویی و فشارهای روانی استفاده می کنند و به این طریق میخواهند مردم تاجیک بامیان را خاموش سازند. هرکسیکه اندک ترین آشنایی با منطقه داشته باشد، این را میداند که وقوع چنین دزدی های منظم و برنامه ریزی شده و گشت و گذار افراد مسلح ناشناس تنها و تنها از عهده اوباشانی می آید که در اداره زهیر بوده باشد . برای درک و دانستن این مساله ساده ، کسی به علم نجوم نیاز ندارد. دست دزدان باند خلیلی و زهیر در این حادثه ها مثل آفتاب آشکار دیده می شود و کسی در آن شک و تردیدی ندارد .
جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان ، یکبار دیگر به طاهر زهیر والی بی کفایت و منفور بامیان و به اوباشان و دزدان شان هوشدار می دهیم که از حماقت ، سماجت ، بی منطقی و انحصارگری دست بردارند . از خرد و منطق کار گیرند و خواست های عادلانه و انسانی و اسلامی تاجیکان بامیان را بپذیرند . ورنه ، با دزدی ، با زورگویی ، با دهشت افگنی ، هرگز ، به هیچ صورت ، نمی توانند ما تاجیک های عدالتخواه بامیان را خاموش سازند. ما هوشدار می دهیم که با همین حرکت های طفلانه و احمقانه ، خلیلی و زهیر ، بامیان را به سوی بحران های سوق می دهند که نه خود شان و نه باداران شان قادر به مهار کردن آن نخواهند بود . ما به زبان رسا ، با واژه های روشن ، با فریاد بلند ، گفتیم که دیگر به ستم شما ، به اپارتاید استراتژیک شما ، به تصفیه های قومی شما ، به کوچ دادن های اجباری شما ، به ظلم و حق تلفی و بی عدالتی شما ، تسلیم نمی شوییم و خاموشی نمی گزینیم . ما ، به پا خاسته ایم ، ما حق مشروع و انسانی خود را از شما میخواهیم ، شما لرزیده اید ، شما ترسیده اید ، شما به وحشت افتیده اید ، اما ، ما تاجیکان بامیان نمی لرزیم ، به وحشت نمی افتیم و از شما نمی ترسیم . توصیه و اندرز ما به شما این است که خود را بیش از این رسوا و بدنام نسازید و بامیان را به سوی تباهی و بحران بیشتر نرانید .
جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان از مردم افغانستان و از همه عدالتخواهان کشور ، باز هم یکبار دیگر ، میخواهد که در پیوند با حوادث بامیان و ظلمی که در حق تاجیکان بامیان و پشتون های این ولایت روا داشته می شود ، بی تفاوت نباشید و با جنبش و حرکت دادخواهانه ما ، بیشتر و بیشتر ، همصدا و همنوا شویید. پیروزی این جنبش ، پیروزی همه کسانی است که به عدالت و آزادی و مردمسالاری باور دارند. ما حق خود را میخواهیم ، حق مشروع ، حق انسانی ، اجتماعی و سیاسی خود را که هر شهروند این کشور بر مبنای قانون ، باید از آن برخوردار باشد.
برای شکستن اپارتاید قومی ، برای شکستن ظلم و بی عدالتی ، برای پیروز ساختن عدالت و مردمسالاری ، با ما بپیوندید. ما عزم راسخ و خلل ناپذیر داریم که دست ستم را ، دست تجاوز و دهشت را ، از زنده گی خود کوتاه کنیم . ما میخواهیم انسانی و آبرومند زنده گی کنیم . با ما همراه و همصدا باشید .
زنده باد آزادی و عدالت !
مرگ بر قلدری و جهالت !
با سپاس
جنبش عدالتخواهی تاجیکان بامیان
دوشنبه ، 21 جدی 1394
یازده هم جنوری 2016


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید