سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط درویش دریادلی
اخبار
نمایش از 28 دی 1394
پرینت


( در این تصویر می بینید که مظاهره کننده گان ، مترسک های غنی و عبدالله را به آتش کشیدند . مردم میخواهند که شناسنامه توزیع شود ) .

 دا ، گز ،  دا ، میدان ( این گز و این میدان ) !
یادداشت از : درویش دریادلی.

سالها شد می نویسیم که افغانستان یک کشور اقلیت هاست و قوم  پشتون  یک اقلیت  کوچک در آن می باشد. اما ، فاشیست های پشتون ، چهار پای را در یک چپلی کرده اند و میگویند که قوم پشتون به تنهایی خود ، بیشتر از شصت درصد نفوس افغانستان را تشکیل می دهد و تمام اقوام دیگر، کمتر از چهل درصد استند. انور الحق احدی رهبر حزب اوغان ذلت این را میگوید، اسماعیل یون این را میگوید و دیگر همه پشتونیست های درغگو و بی منطق این سخن را شب و روز تکرار می کنند.
حالا که وقت آفتابی شدن حقیقت رسیده است و قرار بود که شناسنامه نو به مردم داده شود ، پشتونیست ها  خود را در آب و آتش زدند و جلو توزیع شناسنامه های جدید را گرفتند. چرا ؟! به خاطری که دروغ شاخدار اکثریت بودن شان آشکار می شود.

ما میگویم که اگر شما به راستی " اکثریت " استید ، بگذارید که این اکثریت بودن تان روشن و ثابت شود . چرا از توزیع شدن شناسنامه می هراسید؟

ما گفته ایم و باز میگوییم که شما به هیچ منطق و به هیچ سنجش و به هیچ ترتیب ، ثابت کرده نمی توانید که اکثریت استید . حتی ثابت کرده نمی توانید که یک قوم بزرگ استید . اگر میگویید که نه ، ما میگوییم که : دا ، گز ، دا ، میدان ( این گز و این میدان ) !
بگذارید که راست و دروغ معلوم شود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید