سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط کلیم الله همسخن
اخبار
نمایش از 10 آذر 1392
پرینت

 

«به هوش باش پرنده!
كه در خم كمر صياد مرگى جوانه مى زند»
"شبرنگ"
فاشيسم تبارى در اين شورستان تمامى گزينه هاى لازم(قتل عام، كوچ اجبارى، زندان، اعدام هايى بى محكمه، برچسپ هاى خرد آزار.....) را بر عليه ى عدالت خواهان به تجربه نشسته است اما هيچ گزينه ى كاراتر از تلبس فاشيسم با رخت سپيد و مطهر دين(اسلام) نبوده است؛ فاشيسم بد سرشت در طول بيشتر از دونيم قرن در لباس مدافع اسلام تبلور كرده و در تضاد مطلق با آموزه هاى اسلامى كارد را بر گلوى عدالت نهاده است.


اين روز ها؛ پس از اوج گيرى بحث هاى هويتى اربابان فاشيسم مى خواهند اهداف نا مقدس خويش را با استفاده از شعار مقدس اسلام به كرسى مطلوب بنشانند. فاشيسم مى گويد«هر شخص كه بخواهد به جاى واژه ى افغان=(پشتون) هويت هاى اصلى مردم (تاجيك، ازبيك، هزاره ....) ذكر شود دشمن اسلام، دشمن مهين و خائن ملى و جاسوس است»
هم مهين عزيز! هوشيارباش، اسلام هويت ستيز نيست، اسلام هويت انسانها را به رسميت مى شناسند؛ اسلام سلمان را فارسى، صهيب را رومى و بلال را حبشى خوانده است نه عرب و عربى. اسلام دشمن آشتى ناپذير برترى خواهى هاى قومى زبانى، سمتى و نژادى است. قرآن اساسى ترين مبع اسلامى در مورد تبار و اولاد آدم چنين مى فرمايد:«يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ». شعار هاى پوچ و ميان تهى فاشيسم در مخالفت صريح با نصوص اسلامى قرار دارد، فاشيشم همواره كوشيده است از احساسات پاك دينى و مذهبى ما به عنوان شميشر دو لبه بر عليه خود مان استفاده كند. تاجيك بودن، ازبيك بودن و هزاره بودن را ما از كسى وام نگرفته ايم، هويتى است كه آفريدگارهستى براى ما لازم ديده است، هر آدمى كه با هر اسم و رسمى در پى انكار حق طبيعى ما و تعميم بخشيدن هويت تبارى خويش است درواقع با ماطرف نيست بل با اسلام، با قرآن و با خدا طرف است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید