سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 18 آذر 1392
پرینت

پیام شاد باش به " انجمن خراسانیان "


ما دبیران پایگاه تاجیکان شایسته میدانیم که از " انجمن خراسانیان" به خاطر تلاش و کوشش شان در جهت راه اندازی و هدایت مظاهره عدالت خواهانه روز شنبه شانزدهم قوس، سپاسگزاری کنیم و برای هیات رهبری و تمام اعضای آن انجمن شاد باش گوییم که یک حرکت بزرگ تاریخی را به آن درایت و کفایت و خردمندی و توانایی سامان بخشیدند و پیروزمندانه به انجام رساندند.
ما باور داریم که نام " انجمن خراسانیان" در دفتر مبارزات ملی و مدنی مردم خراسان برای همیشه ثبت می شود. پس از دو صد سال حاکمیت هویت تحمیلی " اوغان " ، این نخستین بار بود که هزاران نفر تاجیک و خراسانی های دیگر  به خیابان ریختند و یک راهپیمایی بزرگ و بی نظیر انجام دادند و بر ضد فاشیزم اوغانی / پشتونی فریاد اعتراض بلند کردند و گفتند که " ما اوغان نیستیم " ، " ما تاجیک هستیم " و ....

 


وقتی شما طرح مظاهره و راهپیمایی را ریختید و با دیگران در میان گذاشتید، کسی باور نمی کرد که چنان کاری به راستی عملی شود. اما اراده استوار شما و پشتکار شما و ایمان خلل ناپذیر تان بود که چنان حرکت تاریخ ساز را ممکن و میسر ساخت.


پیروزی راهپیمایی اعتراضی شانزدهم قوس را برای تمام کسانی که در آن شرکت کرده بودند و برای همه  انسان های عدالت خواه و ضد فاشیست مبارک باد می گوییم .
کسانی هم که در رسانه های اجتماعی ، در وبسایت ها و رخنامه و پالتاک و غیره جا ها از آن حرکت اعتراضی مردم ما پیشتیبانی کردند قابل ستایش و قدر دانی می باشند .
مردم ما بیدار شده اند . حنای فاشیزم اوغانی و کاسه لیسان آن دیگر رنگ گرفتنی نیست و فاشیست های اوغان حسرت اوغان ساختن مردم ما را به گور خواهند برد.
زنده باد آزادی
پایگاه تاجیکان
نهم دسامبر 2013

نظرات   

 
0 #1 محمدرضافخر 1393-02-11 21:04
به امیدتاسیس کشورخراسان واریاناوپیوندبا روسیه
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید