سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 19 اسفند 1392
پرینت

مارشال فهیم سکته نکرده ، زهر داده شده است !

پایگاه تاجیکان .

ما نخستین پایگاهی بودیم که همراه با انتشار خبر مرگ ناگهانی مارشال صاحب قسیم فهیم ، گفتیم که این مرگ عادی نیست و مارشال فهیم سکته قلبی نکرده است ، بلکه به قتل رسیده است .

 

گفتگو ها و جستجو های مقدماتی که در این مورد صورت گرفته است ، به خوبی نشان می دهد که مارشال فهیم توسط  حلقه فاشیستی ارگ زهر داده شده و به قتل رسیده است .

مارشال فهیم ، در روز های پیش از مرگش ، چندین قرار رسمی برای حضور در مجلس های مشخصی ، از آن جمله شرکت در مجلس شورای امنیت ملی که تا همان روز معین میخواست در آن حاضر شود . یعنی حال صحی مارشال صاحب از روز های پیش خیلی وخیم نبود.

می گویند که چند روز پیش ، حامد کرزی به خاطر تولد فرزند نو خود در ارگ یک محفل گرفته بود . در آن محفل ، خیلی از آدم های سرشناس شرکت کرده بودند . در لحظه های پایانی مجلس ، حامد کرزی ، مارشال فهیم ، اشرف غنی ، کریم خرم و چند تن دیگر  از محل مجلس بیرون می شوند و به یک اتاق خلوت می روند . در آنجا میان این افراد صحبت هایی صورت می گیرد و پس از مدتی همگی شان از اتاق بیرون می آیند ، اما وضع شان خراب و عصبانی و ناراحت .  وقتی مارشال صاحب در موتر ( ماشین ) سوار می شود، در طول راه هم خیلی آشفته و عصبانی و خشمگین می باشد  و  این جملات را با خود تکرار می کند :

" من نمی گذارم " . ...

" بسیار پست هستند " .....

" مگر من نباشم " ......

کسی که با مارشال صاحب در موتر همراه است ازش می پرسد که چه میگوید ؟ مارشال به جای آنکه پاسخی بدهد بالای فرد سوال کننده قهر می شود.

پس از همان نشست ، چند ساعتی نمی گذرد که حال مارشال فهیم خراب و بحرانی می شود و همه شکایت اش از درد شکم می باشد . از جنرال " هابیل " که در محضر اش حضور دارد ، تقاضا می کند که شکمش را مالش دهد . او این کار را می کند ، بعد مارشال به شکل " وصیت گونه " سخنانی را به چند نفری که به دورش هستند بیان می کند و می گوید که " من میدانم که وقت مرگم است " . می رود که وضو کند ، دست و روی خود را می شویید ، اما در حال وضو کردن ، بالایش بیشتر و بیشتر فشار می آید و به سوی مرگ می رود . ... از جزئیات دیگر می گذریم . این مهم است که در همین جریان ، مارشال فهیم ، سرفه می کند و  از دهانش خون می آید.....

هر کسی که اندک ترین آگاهی از چگونگی سکته قلبی داشته باشد ، میداند که سکته قلبی به این صورت اتفاق نمی افتد .

ما از اعضای خانواده مارشال صاحب ، از دوستان و همرزمانش جدی خواهش می کنیم که این مساله را جدی بگیرند و نگذارند که جسد مارشال صاحب همینطوری بدون معاینه و تحقیق به خاک سپرده شود.

فاشیست های اوغان ، چهار دست و چهار پا به قدرت چسپیده اند ، به هیچ صورت و هیچ قیمت نمی گذارند که کسی دیگری قدرت سیاسی را از آنها بگیرد. دسیسه های بسیار هولناک در حال عملی شدن است . تاجیک ها باید بیدار شوند ، دشمن را درست بشناسند . بالای فاشیست های اوغان ، کسانی چون اشرف غنی ، اسماعیل یون ، کریم خرم، فاروق وردک ، حنیف اتمر ، زلمی خلیلزاد و دیگر و دیگران شان اعتماد کردن خیلی اشتباه و گناه است .

مسعود قهرمان ( رح ) را کشتند ، جنرال داوود را کشتند، جنرال سید خیلی را کشتند، استار ربانی را کشتند، مارشال فهیم را کشتند، حالا نوبت استاد عطا محمد نور است و نوبت چند نفر دیگر . اگر همینطوری در خواب خرگوش باشیم و بر دشمن اعتماد کنیم ، شاهد به قتل رسیدن همین چند نفر دیگری هم که داریم خواهیم بود. مرگ ما که اینقدر ارزان و بی بازخواست و ساده است ، چرا نکشند ، چرا درد سر خود را کم نکنند ؟

کشته شدن مارشال فهیم و کشته شدن های احتمالی دیگری که در هفته های آینده شاهدش خواهیم بود، همه در پیوند با خواست شوم فاشیزم اوغانی و همدستان خارجی شان سازمان داده می شود . آنها نمی خواهند که افراد و شخصیت های قدرتمند تاجیک در برابر شان وجود داشته باشند. آنها رقیب نمی خواهند. قدرتمندان تاجیک را یکی از پشت دیگر  از بین می برند . اما بدبختانه ، ما تاجیک ها  این گپ را جدی نمی گیرییم .

هر کسی که در باره مارشال فهیم کدام انتقاد و شکایتی هم داشت ، این را می دانست و می داند که مارشال فهیم یک قدرت بود در اوغانستان . شما باور کنید که فاشیست های قبیله پرست ، اوغان ملتی ها و غیره و غیره اش ، فقط از دو نفر تاجیک هراس به دل داشتند ، در کابل و پنجشیر و نواحی پایتخت از مارشال فهیم و در شمال اوغانستان از استاد عطا . حالا مارشال فهیم را از سر راه خود برداشتند .

ما این مساله را پیگیری می کنیم و به آگاهی شما خواننده گان عزیز می رسانیم .

با سپاس

پایگاه تاجیکان

ده هم مارچ سال 2014

نظرات   

 
0 #1 Tajik Zada 1392-12-19 13:55
تاریخ گواست که در گذشته چی جفا ها و نامردی های که از جانب تیم های حاکم دست نشانده قدرت های خارجی در این کشور صورت نگرفته است از امضا کردن در قرآن پاک تا پلید ترین کار های دیگر.....
امید وارم همسنگران مارشال فقید این موضع را سرسری نگرفته بل آن را بصورت باید و باید مورد ارضیابی دقیق و تخنیکی قرار دهند تا علت اصلی مرگ آن بزرگ مرد به همه گان معلوم گردد. در صورتیکه این کار صورت نپذیرد بدون شک که جرئت فاشیستان قبیله گرا هر چه بیشتر خواهند گشت
بازگو کردن
 
 
+1 #2 Zmer 1392-12-19 21:12
مردم بايد جستجو كنت أيا واقيت دارد
بازگو کردن
 
 
+1 #3 شراره 1392-12-20 02:25
.برازنده ترين صفتي كه مارشال صاحب به آن معروف بود شجاعت ، دليري و نترسي ايشان بود ، همين صفات را والي صاحب بلخ جناب سترجنرال عطامحمدنور نيز دارد. والي صاحب فرد شجاع ، دلير ، قاطع و جدي است .خداوند همه بزرگاني را كه پشتوانه ي قوي مردم شان هستند حفظ كند و خود آنها هم بايد بيشتر از پيش حامي و پشتيبان همديگر باشند و خودشان و اطرافيان و نزديكان شان با هوشياري و بيداري و اتحاد بيش از پيش جلو هر نوع توطئه و برنامه و نقشه را كه براي از ميان برداشتن شان طرح مي شود ،بگيرند . در اين سر زمين قهرمان كشي و رهبر كشي و خنجر از پشت زدن هميشه بوده و است . از ابومسلم شروع تا بابك افشين و مازيارو.... در عصر ما احمدشاه مسعود ، مصطفي كاظمي ، جنرال سيدخيلي وجنرال داود ، استاد رباني و حالا هم مارشال صاحب ...
بدسگالان و بدطينتان مكار اين سرزمين قدرت را به هر قيمتي باشد مي خواهند آبرو ، عزت ، جوانمردي ، شرافت و صفات از اين دست هيچ معنايي براي آنان ندارد.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید