سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط درویش دریادلی
اخبار
نمایش از 25 اسفند 1392
پرینت

این کله پوچ اشرف غنی ، دارد با تاجیک دشمنی  !

یادداشت از : درویش دریادلی .

در یک نظر پرسی شتابانی  که ما در میان تاجیک های شهر کابل و پروان داشتیم، پاسخ تاجیک ها از هر قشری که بودند، چه بیسواد و چه باسواد، تقریبا یکسان و روشن بود که : تاجیک ها دیوانه نیستند که به اشرف غنی رای بدهند !چند تن از تاجیک های هویت باخته و معامله گری هم اگر با اشرف غنی سر بجنبانند، به خاطر منافع خصوصی و شخصی خود شان است یا کدام تکلیف روانی خاص دارند . در غیر آن اکثریت تاجیک ها از قراری که معلوم می شود ، به اشرف غنی احمد زی به هیچ صورت رای نخواهند داد .

دلیل های مردم تاجیک خیلی ساده و قابل درک می باشند . اکثریت تاجیک ها شنیده اند و آگاهی یافته اند که اشرف غنی احمد زی یک فرد دیوانه مزاج با دل چرکین و اندیشه های آلوده به تبعیض و نژاد پرستی می باشد که دشمنی اش با ملت بزرگ تاجیک از هیچ کس پوشیده نیست.  همین روشن ترین دلیل است برای یک تاجیکی که اندک ترین احساس و درک را دارد وقتی می نگرد که اشرف غنی احمد زی حاضر شد کسی را که خودش " یک قاتل حرفه ای " می خواند به حیث معاون اول خود برگزیند، اما حاضر نشد که یک تاجیک مطرح را در گروه انتخاباتی خود جای دهد. این اوج بیزاری و نفرت اشرف غنی را از مردم تاجیک نشان می دهد.

افزون بر این ، خیلی از تاجیک ها می دانند که اشرف غنی احمد زی یک کسی است که سالهای سال پیش دین اسلام را ترک کرده بود و حتی چند روز پیش خانمش که یک عیسوی است و اولادهایش با دین عیسوی تربیه شده اند در یک مصاحبه گفت که " من اشرف غنی را به صفت یک عیسوی می شناسم " و ما دیدیم که عکس های اشرف غنی احمد زی در حال عبادت در کلیسای عیسوی ها در رسانه های همگانی به نشر رسید. از همین خاطر است که اشرف غنی به خاطر فریب مردم ، همه کار های مهم دیگر را رها کرد و با عجله رفت به حج عمره و در هر ثانیه عکس گرفت و در انترنت و رسانه های دیگر به نشر رساند که مسایل اصلی نا مسلمان بودن خودش و خانم و اولاد هایش را بپوشاند. اما مردم دیگر این قدر هوشیار شده اند که این تقلبکاری ها و به چشم مردم خاک زدن ها را به خوبی بدانند . حنای اسلام پناهی اشرف غنی رنگ گرفتنی نیست و ما شاهدیم که صد ها فکاهی و ریشخندی در مورد به اصطلاح " مسلمانی " نمایشی و تقلبی اشرف غنی در رسانه های اجتماعی به نشر رسیده اند.

مساله مهم دیگری که تاجیک ها از آن با خبر اند ، این است که اشرف غنی احمد زی یک شخص دست پرورده و تربیه یافته خاص  سازمان استخبارات امریکا ( سی . آی . ای) می باشد و از وقت های بچه گی و نو جوانی تحت تربیه شدید آن سازمان قرار داشت تا که به این جا ها و مقام ها رسید. این نام ها و لقب ها و نشان های " دومین مغز متفکرجهان" و غیره و غیره را هم همان دستگاه های استخباراتی برای بزرگ نمایاندش برای او می دهند تا به این شکل بالای ذهن و قضاوت مردم تاثیر بگذارند. مردم ما هر روز به چشم خود می بینند و به گوش خود می شنوند که این به اصطلاح " مغز متفکر جهان " چه یک آدمک ابله و خیله و لوده و احمقی است که تا حال هزاران هزار فکاهی در باره حماقت و لوده گی اش ساخته اند. مغز متفکر جهان که گپ زدن خود را یاد ندارد و هر صحبت اش آدم را برای یک سال خنده می دهد . مغز متفکر جهان که  " خدا جلا شانووووووو" گفتن و " ازرت مامد سللی وللی و سلم " گفتن اش زبانزد عام خاص شده است . مغز متفکری که گپ از " موتر پنج تیره " و  " وسیله نقلیه یک تیره " می زند . مغز متفکری که وقتی ازش پرسیدند که در حج چه برایت بسیار جالب بود ؟ گفت : همو که خدا جالا شانووووووووووو  برای خود یک خانه کلان ساخته و خانه خوده کالا پوشانده " !

مردم تاجیک می دانند که اشرف غنی احمد زی یک آدم سوپرفاشیست و از همان پشتونیست ها و قبیله پرست های بسیار افراطی و مریض است که اگر قدرت به دست اش برسد، همراه با کسانی چون اسماعیل یون و حبیب رفیع و طاقت و انورالحق احدی و حنیف اتمر و قاروق وردک و دیگر اوغان ذلتی ها و سورخلقی ها و  گلبدینی ها و طالب ها و سمسوری های رنگا رنگ ، اولین کارش این خواهد بود که دستورات کناب " دویمه سقاوی " را ذره به ذره و موی به موی عملی خواهد ساخت . اولین کار دولت اشرف غنی همین خواهد بود که تاجیک ها را در به در بسازد و از همه جای های که هنوز حضور دارند بیخی بیرون براند. اشرف غنی احمدزی و بسیاری از همکاران فاشیست او ، دشمنان درجه یک زبان فارسی هستند . همین اشرف غنی احمد زی بود که در زمان تصدی اش در وزرات تحصیلات عالی ، به استاد محب بارش گفته بود که " اگر یکبار دیگر کلمه دانشگاه را از زبانت شنیدم زده زده از همی دفتر بیرونت می کنم " !   مردم می دانند که بهترین آرزوی اشرف غنی احمد زی این است که روش و رفتار و شیوه های پشتون سازی محمد گلخان مهمند را زنده کند و ادامه دهد .

اضافه بر همه این چیزهایی که نوشتم ، مردم تاجیک می دانند که اشرف غنی احمد زی ، یک آدم بیکاره و بی کفایت و عصبی و دمدمی مزاج و مریض و علیل و فرتوت است که باید اصلن در یک بیمارستان بستری شود. در مدت زمانی که چوکی های مختلف را در همین دوزاده سال در اختیار داشت کوچکترین لیاقت و مهارت و کاردانی از خود نشان نداد . تنها چیزی که از او به یاد مردم مانده است ، اختلاس و دزدی چند صد میلیون دالر پول نقد بیث المال است و اینکه معاش دولت را نوش جان می کرد و چوکی را بند انداخته بود ، اما هشت ماه و نو ماه در خارج بستره انداخته بود و یکشنبه ها در کلیسا های امریکا به عبادت مشغول می بود.

حالا ، شما خودتان بگویید که آیا به راستی رای دادن به اشرف غنی ، به معنای دیوانه گی نیست ؟

تاجیک اگر عقل داشته باشد ، اگر خود را شناخته باشد ، اگر اندکی درک از شرایط واقعی کشور داشته باشد، اگر نام فاشیزم و پشتونیزم را شنیده باشد، اگر کتاب "دویمه سقاوی " را خوانده باشد، اگر  از حمله های منگلی و اوغان های جنگلی به مناطق شمالی و چور کردن و قتل عام کردن مردم شمالی کسی برایش گفته باشد، اگر پیکر های به دار آویخته شده امیر حبیب الله کلکانی و یارانش را به خاطر داشته باشد، اگر به زبان و فرهنگ و هویت و ارزش های انسانی و تاجیکی و اسلامی خود کوچک ترین اهمیتی بدهد ، اگر اسماعیل یون و جنرال طاقت و انورالحق احدی و سورخلقی ها و سمسوری ها را بشناسد ، اگر چیزی به نام  وجدان داشته باشد ، بدون شک به هرکس که رای بدهد به اشرف غنی رای نخواهد داد .

کدام آدم هوشیار به بچه ها یاد  داده است که در این روز ها در کوچه ها بخوانند :

این کله پوچ  اشرف غنی ، دارد با تاجیک دشمنی !


با دورد به شما

درویش دریا دلی .

نظرات   

 
+1 #1 شراره 1392-12-25 10:37
اين كله پوچ اشرف غني نه تنها با تاجيك كه با همه جز شترچران ها دشمني دارد ، واقعاً بك رواني خطرناك است .
بازگو کردن
 
 
0 #2 یک افغانستانی 1393-01-02 10:14
از برانگیختن احساسات قومی چیزی جز تکرار سال های بدبختی گذشته نخواهد بود. بهتر از برای یک آینده روشن و بهتر اگر هرقدر هم مخالف کسی باشیم، مسئله را قومی نسازیم. من خودم به هیچ کاندیدی رأی نخواهم داد. امارأی دادن و به یک تیمی پیوستن کدام تکلیف روانیی نیست. بلکه نشانه آزاد منشی و حق انتخاب نظر به تصمیم خود شخص است.
بازگو کردن
 
 
0 #3 car 1393-01-24 06:45
I think the admin of this web site is truly working hard
inn favor of his website, for the reason that here every
data iss quality based data.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید