سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 03 خرداد 1393
پرینت

(( دور اول می بریم ! )) ، این بود شعار داکتر عبدالله و گروه اصلاحات و همگرایی اش . به راستی هم اگر تقلب نمی شد ، داکتر عبدالله انتخابات را در همان دور نخست برده بود. اما تقلب شد و بر اساس یک مهندسی بسیار دقیق، انتخابات به دور دوم برده شد. در نتیجه عبدالله در دور اول برنده اعلام نشد. اشرف غنی احمد زی که نه پایگاه مردمی داشت، نه حتی بیست در صد رای برده بود ، به عنوان فرد شماره دوم و با رای سی و یک درصد به جهانیان معرفی گشت. همین خودش برای اشرف غنی و گروه فاشیست هایش یک


پیروزی به حساب می آید و از همین سبب آنها رفتن انتخابات به دور دوم را جشن گرفتند و خیلی خوشی ها کردند.  داکتر عبدالله که می دانست جز تقلب دیگر رقیبی ندارد ، در مقابل تقلب و تقلبکاران تنها چند شکایت سست کرد و با آرامی و بدون اعتراض واقعی رفتن به دور دوم را پذیرفت. حالا داکتر عبدالله و گروه اصلاحات و همگرایی اش ، شعار می دهند که(( در دور دوم می بریم ! )) .
داکتر عبدالله در انتخابات چهار سال قبل نیز  از حق مشروع خود و از حق مسلم میلیونها انسانی که به هزار امید برایش رای داده بودند، به بسیار سستی و آرامی گذشت و گذاشت که حامد کرزی به صورت غیر قانونی قدرت را برای چهار سال دیگر در دست داشته باشد. آن تسلیم شدن در برابر فشار های خارجی و داخلی را داکتر عبدالله به بهانه اینکه مصلحت مملکت ایجاب می کرد و از دست من کاری ساخته نبود ، توجیه کرد و مساله گذشت . اما ترس مردم  باز هم این است که مبادا  آقای داکتر عبدالله در این انتخابات دور دوم نیز همان کار را تکرار کند و برای مصلحت مملکت بار دیگر  زورگویان و تقلبکاران را اجازه دهد که بر سرنوشت مردم حاکم شوند .

ما که حاکمیت فاشیزم اوغانی و به قدرت رسیدن کسانی چون اشرف غنی احمدزی و دیگر سوپر فاشیست های اوغان را یک فاجعه بزرگ و جبران ناپذیر می دانیم و نمی خواهیم که اشرف غنی به هیچ قیمت رییس جمهور کشور ما شود ، به آقای داکتر عبدالله هوشدار می دهیم که اگر به راستی می خواهد که رییس جمهور شود باید خود را برای گرفتن حق خویش و حق مشروع میلیون ها هموطنی که برایش رای می دهند ، آماده سازد و زیر فشار های خارجی و داخلی خم نگردد و نگذارد که فاشیست ها یکبار دیگر با دیده درایی و زورگویی و تقلب و نیرنگ رای مردم را پای مال کنند و به صورت غیر قانونی قدرت را تصاحب نمایند.

ما به آقای داکتر عبدالله و همکارانش هوشدار می دهیم که شما اگر باز هم در خوشخیالی و ساده دلی گرفتار باشید، باز هم اگر خام طماع این باشید که فاشیست های اوغان از همان مجرا های قانونی با شما برخورد منصفانه می کنند و میگذارند که قدرت را بر اساس رای که می آورید بگیریید ، این بار هم بازی را می بازید و حریف بر شما پیروز می گردد.

شما اگر بخواهید که حق تلفی و خیانت نشود ، باید برای هر گونه مقابله با تقلبکاران و زور گویان خود را آماده سازید. شما خوب می دانید که در حدود هفتاد در صد رای مردم در این دور انتخابات  از آن شما خواهد بود . اما تمامی حرکات و کارکرد ها و تبلیغات لگام گسیخته و دیوانه وار  گروه اشرف غنی و همکاران و یاوران خارجی و داخلی شان نشانگر این است که آنها باز هم برای یک تقلب و دیده درایی بسیار بزرگ و تاریخی خود را آماده می سازند و عزم شان جزم است که به هیچ صورت و به هیچ قیمت نگذارند که کسی دیگری به قدرت برسد. داکتر عبدالله را هم اگر بسیار مجبور شوند و بگدارند که مزه ریاست جمهوری را بچشد ، از وی چنان یک رییس جمهوری خواهند ساخت که نام از او باشد و همه کرسی ها و  اختیارات در دست خود شان .

از قراری که روحیه عمومی مردم نشان می دهد، باز هم در این دور دوم مردم ما برای داکتر عبدالله رای می دهند. در این که عبدالله عبدالله برنده می باشد، هیج شک و تردیدی نیست . اما همه شک ها و تردید ها و نا روشنی ها در این است که داکتر عبدالله در مقابل تقلب و زورگویی و فشار های داخلی و بیرونی چه واکنشی نشان می دهد ؟ آیا از حق خود و حق مردم دفاع می کند یا نه ؟

مصلحت مملکت در این است که قانون حاکم باشد . مصلحت مملکت در این است که فاشیست ها از مرکب شیطان به زیر آیند و بگذارند که مردم مطابق خواست خود رییس جمهور  را انتخاب کنند و هر کسی که به راستی رای مردم را با خود داشت به کرسی ریاست جمهوری برسد . مصلحت این نیست که همیشه به تقلبکاران و زورگویان تسلیم شوییم و  به خواست شوم و غیر قانونی و ضد بشری شان گردن نهیم . در غیر این ، اگر فاشیست ها مصلحت مملکت را تنها و تنها در همان چیزی می دانند که خود شان میخواهند، ما این مصلحت را نباید بپذیریم .

همین جا و همین حالا آخر خط است . اگر آنها  میخواهند نتیجه مشروع انتخابات را نپذیرند و کشور را به سوی بحران و از همپاشیده گی ببرند ، ما نباید از این بترسیم و تسلیم شان شوییم . اگر آنها به قانون ارزشی قایل نیستند و از راه های تقلب و زور گویی میخواهند خود را به قدرت رسانند، ما نباید به خواست شان ارزش بدهیم .

خلاصه ، اکنون وقت آن است که ما برای دفاع از حق خود و برای حاکمیت قانون و عدالت و انسانیت ، باید در برابر فاشیست های افراطی و بحران آفرین استوار بایستیم . حتا اگر گپ به جنگ و تجزیه اوغانستان هم کشانده شود . در صورتی که آنها این را میخواهند و کشور را به همان سو می برند، ما هم نباید از ترس اینکه وضع بحرانی می شود و از ترس اینکه کشور تجزیه می شود و غیره مسایل ، همه چیز را به تقلبکاران و زورگویان و قانون شکنان رها کنیم .

بیایید ، به آنانی که قدرت سیاسی را حق پدری خود می دانند و به هیچ چیزی دیگر قانع نیستند و میخواهند با لجاجت و زورگویی قدرت سیاسی را غضب کنند ، یکبار هم که شده بفهمانیم که ما از شما نمی ترسیم و دیگر نمی گذاریم که خلاف قانون ، خلاف عقل و منطق ، خلاق عدالت و انصاف و خلاف خواست و میل ما بر مقدرات ما حاکم شویید .


در فرجام این سخن را تکرار می کنیم که : داکتر عبدالله هوش کن که باز سست نکنی ایلا !

نظرات   

 
0 #1 سخی علی زاده 1393-03-04 09:42
به صفت یک همزبان و همر فرهنگ و هم سرنوشت و کسی که به داکتر عبدالله رای داده ام، حاضرم در هر شکل از رای خود و همقطارانم دفاع کنم. حاضرم خونم را بدهم. از تعبیض و حاکمیت میراثی نفرت دارم.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید