سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 13 خرداد 1393
پرینت

شک نداریم که نام  دشمن سوز  شهید احمد شاه مسعود بزرگ ( رح ) ، مثل آتشی است که تمام هستی دشمنان آزادی و دشمنان عدالتخواهی و دشمنان جهاد و مقاومت مردم کشور ما را می سوزاند . بسنده است که نام نامی احمد شاه مسعود رحمته الله علیه را بر زبان آوری و نظاره کنی که چگونه از درد به خود می پیچند و چگونه روز روشن بر سر شان شام تار می گردد. 

 

احمد شاه مسعود ( رح ) در جریان مبارزات قهرمانانه و بی همتای خود، لقب های " آمر صاحب " ،  " شیر پنجشیر" ، " چریک شکست ناپذیر" ، " فاتح حنگ سرد" و چندین نام افتخار آفرین دیگر را کمایی کرد . از آن جمله است لقب " قهرمان ملی " که مردمش به وی دادند و پسان تر لقب رسمی اش نیز شد. بسیاری از مردم حالا دیگر نام شهید احمد شاه مسعود ( رح ) را هم نمی گیرند و تنها می گویند " قهرمان ملی " .  وقتی میگویی قهرمان ملی ، همگی می دانند که منظور شهید احمد شاه مسعود بزرگ ( رح ) است.

چیزی جالبی که این روز ها شاهدش بوده ایم  این است که اشرف غنی احمد زی ، آمرصاحب شهید ( رح ) را به نام " شهید ملت "  یاد می کند از گفتن " قهرمان ملی " پرهیز می نماید. هرچند که " شهید ملت " گفتن هم به ذات خود کدام سخن بد و منفی نیست ، اما وقتی اشرف غنی احمدزی نمی خواهد " قهرمان ملی " بگوید و به جای آن از اصطلاح شهید ملت استفاده می کند ، یک کار تصادفی نیست بلکه نمایانگر یک مساله بسیار اساسی می باشد .

مساله اساسی این است که اشرف غنی احمدزی ، خودش یکی از سوپرفاشیست های پشتونیست اوغانستان است و از جمع همان کسانی است که شنیدن نام نامی مسعود بزرگ (رح ) تمام هستی اش را آتش می زند. همین اشرف غنی و دوستان و همفکرانش بودند که به محض تشریف آوردن از خارج به اوغانستان ، از نخستین کارهای شان یکی این بود که تصویر های قهرمان ملی را از دفاتر و جایگاه های دولتی مربوطه خود برداشتند و یک حساسیت عجیب و غریب در مقابل نام و تصویر آن سالار شهیدان راه آزادی نشان می دادند. اشرف غنی و همباورانش کسانی بودند که دیوانه وار تلاش کردند که قهرمان ملی را به هر رنگ و به هر شکلی که بتوانند بدنام سازند و کتاب ها نوشتند تا ثابت کنند که  آن رهبر و پیشوای بی همتای آزاده گان میهن ما ، خدای ناخواسته گماشته شده " کا جی بی " و " سی . آی . ای " و  غیره و غیره بود . همین ها بودند که تلاش کردند تا قهرمان ملی را جاسوس فرانسه و کجا و کجا های دیگر معرفی کنند . همین ها هستند که به شماری از افراطی های هزاره پول می دهند که ضد قهرمان ملی مقاله ها بنویسند و او را به عنوان قاتل افشار و چه و چه های دیگر یاد کنند.  حالا که اشرف غنی با آن همه نفرت و حساسیتی که در مقابل نام مسعود بزرگ ( رح ) دارد ، ناگزیر شده است که برای فریب مردم از آن شهید بزرگ یاد کند ، به جای به کار بردن " قهرمان ملی " از " شهید ملت " کار می گیرد .

اشرف غنی ، انورالحق احدی ،  زلمی خلیلزاد، حنیف اتمر ، فاروق وردک، کریم خرم ، اسماعیل یون، گلبدین ، ملاعمر ،   و دیگر سوپرفاشیست های اوغان ذلتی و سمسوری و سورخلقی، اگر دست بیابند و زور شان برسد، نام و نشان احمد شاه مسعود بزرگ ( رح ) را از همه جا گم می کنند. اما هرگاه منافع شخصی و گروهی شان ایجاب کند، از روی تظاهر و چاپلوسی و برای فریب مردم ، ازش شاید به نیکویی یاد کنند و حتا به یادش اشک بریزند ، اما کینه و نفرتی که از آن شهید بزرگ ( رح ) دارند بر هیچکس پوشیده نیست.

امروز که اشرف غنی مجبور شده است از شهید احمد شاه مسعود ( رح ) یاد کند، برای خوش ساختن یاران و رفیق های اصلی خود، از گفتن " قهرمان ملی " پرهیز می کند و به عوض آن از اصطلاحات دیگری چون " شهید ملی " و " شهید ملت " استفاده می کند.  به نظر اشرف غنی و دیگر سوپرفاشیست های پشتون ، قهرمان تنها و تنها در قوم آنها می تواند ظهور کند و بس . برای آنها تنها یک " احمد شاه " قهرمان است و آن احمد شاه بابای درانی شان می باشد .

از اشرف غنی احمد زی شکایتی نداریم ، اما حیرانیم از این که آقای احمد ضیاء مسعود در کنار اشرف غنی نشسته است  چگونه به این مساله هیچ اعتراضی نمی کند ؟ چرا از اشرف غنی نمی خواهد که شهید مسعود ( رح ) را به همان لقب رسمی اش که " قهرمان ملی " است یاد کند و دیگر لقب های خود ساخته را به کار نبرد.

ما این مساله را به خاطری نوشتیم تا مردم ما بنگرند و متوجه شوند که دشمنان چقدر زیرک اند و حتی در کار برد واژه ها چقدر دقیق و حساس می باشند. اشرف غنی چون باور ندارد که احمد شاه مسعود ( رح ) یک قهرمان بود ، از این خاطر تا جاییکه می تواند از گفتن واژه " قهرمان " در موردش پرهیز می کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید