سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط خواجه بشیر احمد انصاری
اخبار
نمایش از 29 خرداد 1393
پرینت

سیزده سال فریاد !

یادداشتی از : خواجه بشیر احمد انصاری

سیزده سال فریاد!
سیزده سال است که فرد گمنامی بنام حامد کرزی گروهی را پیوسته فریب می دهد و سیزده سال می شود که ما فریاد می زنیم و هشدار می دهیم. این نویسنده و سایر پیروان داعیۀ حق و عدالت در تمامی مناسبتهای انتخاباتی پرده از رخ تقلب برداشته و آن را با آمار، ارقام و شواهد ثابت ساخته است.

 

پنج سال پیش در مقاله ای که زیر عنوان «نیم نگاهی به یک رسوایی» نگاشته شده بود، از تقلبی خیلی گسترده در خوست و پکتیکا و ... یاد شده بود ولی حالا هم می بینیم که همان سیناریو با همان تفاصیل آن باری دیگر تکرار می شود. بار ها گفته شده است و چند ماه پیش از این انتخابات در صفحه فیسبوک خویش نگاشتم که چطور می شود در حضور كميسيون انتخابات، كميسيون شكايات انتخاباتي، قانون انتخابات، وزارت داخله و دستگاه هاى ديگرى که از سوی یکی از طرفهای رقیب برگزیده شده و با تمامي امكانات براي تقلبى تمام عيار آماده مي باشند، انتخاباتی شفاف و عادلانه را براه انداخت. بار ها پرسیده ایم که چه ميكانيزمي براى جلوگيرى از تقلب در نظر گرفته شده است.
به هر حال، اینجا در صدد اثبات ادعا و فضل فروشی نیستم. عضو فعال کدام گروه انتخاباتی هم نمی باشم. دغدغۀ من و امثال من فراتر از منافع گروه و سمت و قبیله و شخصیتها بوده و با حق و عدالت پیوند خورده است. می خواهم بگویم که افغانستان وارد مرحلۀ نوینی شده است. تاریخ بشر شهادت می دهد که حق گرفته می شود نه داده. اوضاع کنونی افغانستان و آرای پاک مردم آبستن یک قهرمان است. دیده شود که قهرمان مورد نظر ما سالم به دنیا خواهد آمد و یا مادر وطن شاهد سقط جنین خواهد بود؟

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید