سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط صلاح الدین ربانی
اخبار
نمایش از 30 خرداد 1393
پرینت

پيام ريیس جمعيت اسلامی افغانستان صلاح‌الدین ربانی در مورد تقلب مهندسی شده در انتخابات رياست جمهوری

بسم الله الرحمن الرحیم
تقلب گسترده ی مهندسی شده، پیروزی 24 جوزا را به یأس و نأمیدی بدل کردمردم افغانستان با شوق و حماسه ی فراون به پای صندوق های رأی رفته تا از طریق آبی کردن انگشتانشان زعیم آینده خود را انتخاب کنند، اما گروهی که تنها برایشان برنده شدن مطرح بود و جایگاه مردمی در میان توده ها نداشت، در تبانی مستقیم با مسئولان کمیسیون های انتخاباتی و حکومتی، دست به تقلب سازماندهی شده زدند. رأی پاک مردم افغانستان که به قیمت از دست دادن جان شماری از هموطنان ما و قطع شدن انگشتانشان برای آوردن یک نظام مردم سالار استفاده شده بود، توسط مسئولین کمیسیون ها و رهبری حکومت به بازی گرفته شد.

به همین دلیل، برای رسیدگی به این مشکلات، خواست های معقول و مشروعی را، مبنی بر به تعلیق در آوردن وظیفه رئیس دارالانشاء کمیسیون انتخابات، ارائه وضاحت در مورد ادعای کمیسیون انتخابات مبنی اشتراک بیش از هفت ملیون مردم در انتخابات 24 جوزا و تقلبات گسترده و مهندسی شده در برخی ولایت های کشور که حتی شمار رأی دهندگان در آن ولایت ها بیشتر از واجدین شرایط رأی دهی میباشد، مطرح کردیم؛ اما پس از سپری شدن چند روز، رهبری حکومت فعلی و کمیسیون های انتخاباتی، نتنها به این پرسشها توجه نکرده، بلکه برعکس در صدد توجیه تقلب های سازماندهی شده بر آمدند.

بنأ پس از امروز، چهارشنبه 28 جوزا، تصمیم بر آن گرفتیم تا افزون بر توقف روند شمارش آرای دور دوم انتخابات، هرگونه ارتباط و همکاری ناظران تیم اصلاحات و همگرایی با کمیسیون های انتخاباتی غیر قابل اعتماد و بی اعتبار، به حالت تعلیق در آورده شود.

باید رهبری فعلی حکومت متوجه مسئولیت تاریخی خویش در این برهه حساس زمانی باشد؛ زیرا حکومت برآمده از تقلب ملیونی و مهندسی شده، قطعا قابل قبول برای مردم افغانستان و همکاران بین المللی افغانستان نخواهد بود.

ما باورداریم که برمبنای تجربه تاریخی، رژیم های برخواسته از تقلب مهندسی شده، توان ادامه حیات را ندارند. عدم همکاری مردم و نافرمانی مدنی آنها، عمر این گونه رژیم ها را کوتاه تر خواهد کرد و در عرصه بین الملل نیز رژیم های غیر مشروع از هیچگونه اعتبار و حیثیتی برخوردار نیستند.

حکومت فعلی باید توجه کند که یکی از پیشرط های اصلی جامعه جهانی در کنفرانس های مختلف بین المللی، تدویر یک انتخابات شفاف بود. کسانی در حکومت و کمیسیون های انتخاباتی، تقلب مهندسی شده ملیونی را برنامه ریزی کردند و برای پرکردن صندوق ها به نفع یک کاندید خاص، جفای بزرگ را در حق مردم شریف افغانستان نمودند، باید بدانند که مسئولیت تاریخی پیامد آن نیز متوجه آن ها خواهد بود و مردم و تاریخ در برابر آن ها به گونه دیگر قضاوت خواهند کرد.

همه باید بدانند که ما با تقدیم کردن عزیزترین شخصیت ها و چهرهای تابناک جهاد و مقاومت مردم افغانستان برای تحقق نظام مردم سالار، نخواهیم گذاشت تا با سرنوشت مردم شریف افغانستان بازی صورت گیرد. کسانیکه دست به چنین دسیسه ها میزنند نباید به فکر این باشند که از این خیانت ملی آنها مردم به سادگی عبور خواهند کرد.

مردم افغانستان با رای پاک شان زعیم آینده خود را در 16 حمل و 24 جوزا انتخاب کردند، پس پاسداری از آرای پاک مردم افغانستان، وظیفه دینی و مسئولیتی تاریخی ما است و خواهد بود.

زنده باد افغانستان و پاینده باد مردم شریف و مجاهد افغانستان

رئیس جمعیت اسلامی افغانستان و رئیس شورای عالی صلح

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید