سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط عزیزالله آریافر
اخبار
نمایش از 20 تیر 1393
پرینت

یادداشت پایگاه تاجیکان : جناب عزیزالله آریافر ، یکی از کارکنان بلند پایه کمیسیون انتخابات است و تنها کسی می باشد در برابر تقلبکاری ایستاد و از شرکت در نشست های کمیسیون خود داری می کند . سخنان آقای آریافر در مورد جنبه های گوناگون کار کمیسیون و مساله تقلب در انتخابات بسیار با ارزش می باشد . دوستان را به خواندن این یادداشت کوتاه آقای آریافر دعوت می کنیم :

 

برخي از حل بحران انتخابات از مجراي روندها و نهادهاي قانوني سخن مي گويند. اما هيچ كس تا حال فكر نكرده كه آيا مسؤولان و كاركنان اين نهادها نيز خود را ملزم به قانون دانسته و مطابق آن عمل كرده اند يا خير؟

یادداشتی از : عزیزالله آریافر

هر سازمان عمدتن متشكل از چهار منبع اساسي است؛
يك؛ نيروي انساني.
دو؛ منابع مالي؛
سه؛منابع تخنيكي؛
چهار؛ منابع معنوي- فرهنگي.

با اذعان به اهميت تمام منابع ياد شده؛ نيروي انساني مبنا و محور اصلي تمام سازمان هاست كه في النهايه ماهيت و رويكردهاي استراتژيك آنها را در همآهنگي با مقتضيات محيط و نيازهاي مخاطبان مشخص مي سازد.

كميسيون هاي انتخاباتي نيز از اين امر مستثني نيستند؛ با اين تفاوت كه انتخاب و چينش نيروي انساني در آنها بايد بر اساس استقلال، بي طرفي، زبده گي، علميت، شخصيت، تخصص، ارزش باوري، عدالت محوري و از همه مهمتر مطابق ماده ي ٢٢ قانون تشكيل و صلاحيت ها بر مبناي مشاركت موزون ملي و جنسيتي صورت بگيرد.

در حالي كه هيچگاه چنين نيست؛ زيرا ٩٠ درصد مسؤولان و كاركنان اين دو نهاد به اساس تعلق به حلقه و گروه خاصي كه امروزه انتخابات را به عنوان ابزاري براي تحقق اهداف تمامت خواهانه و متعصبانه ي خود قرار داده اند، منصوب شده اند. در اين جا جايي براي غير خودي ها وجود ندارد. و اگر احيانن كسي در اين حلقه داخل شود با استفاده از تمام حيل و دسائس او را بيرون مي كنند.

در كميسيون شكايات ٩٠ درصد رؤساء و كاركنان دايمي و قراردادي از دو ولايت افغانستان اند. و معدود كساني كه از اقوام و يا ولايات ديگر در سطوح بسيار پايين استخدام شده اند، در حالت فقدان صلاحيت و انزواي كامل به سر مي برند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید