سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 15 شهریور 1393
پرینت

ننگین ترین لحظه تاریخ معاصر ما نزدیک است !

(اشرف غنی رییس جمهور می شود )
نبشته از : پایگاه تاجیکان .
 خبری است تلخ ، اندوهبار، شرم آور . به نظر می رسد که باز هم یکبار دیگر ، فروخته می شوییم . تاجیکها را در پای امریکا و پشتونها ، قربانی می کنند . اگر مردم به میدان نبرآیند، اگر این طلسم خاموشی و انتظار شکسته نشود، شواهدی در دست است که داکتر عبدالله در زیر فشار های خارجی ، تسلیم تقلب و زورگویی می شود.برای ما ، ننگین ترین لحظه تاریخ معاصر ما همین لحظه است که اشرف غنی تقلبکار و فاشیست بی اینکه حمایت مردم را داشته باشد، به کرسی ریاست جمهوری بنشیند . ننگین ترین لحظه تاریخ معاصر ما ، آن لحظۀ است که به رای و به حق مسلم و مشروع ما پای بگذارند و یک شکست بزرگ تاریخی را نصیب ما سازند. ننگین ترین لحظه تاریخ معاصر ما ، وقتی است که یک مشت آدمک های هرزه ، بی ریشه ، تقلبی و بی پایگاه و بی جایگاه مردمی ، بیایند و خیلی ساده و راحت بر گرده های ما سوار شوند و بزرگترین توهین تاریخ را در حق ما روا دارند. ننگین ترین لحظه تاریخ معاصر ما ، همان لحظه است که پیروزی قطعی ما را به شکست فجیع تبدیل می کنند و برای صد سال دیگر در زیر یوغ قبیله سالاران و فاشیست های خونخوار رها می شوییم .

مردم را خلع سلاح کردند. مردم را آرام ساختند. مردم را در انتظار عبث نشاندند . آخرش ، به ننگین ترین ، ذلتبار ترین ، تباه کننده ترین سازش و تسلیمی تن می سپارند. اگر مردم تا واپسین دقایق ، آرام و خاموش و در انتظار بمانند، تقلب پیروز می گردد و  اشرف غنی رییس جمهور می شود.

چشم امید مردم که بیشتر به سوی استاد عطا والی قدرتمند بلخ بود و آن همه اعلامیه ها و شعار دادن هایش را باور کردند، هنوز هم گمان نمی کنند که استاد عطا به تقلب و خیانت تسلیم شود و شعار خیزش های سبز و نارنجی اش یک حرف مفت بوده باشد.

در میان دسته اصلاحات و همگرایی ، هنوز هم هستند کسانی که خواهان ایستاده گی و مقاومت می باشند و پیروزی تقلب را به هیچ صورتی نمی پذیرند. اما در همین حال ، کسانی دیگری تلاش دارند که ماجرا را به یک سازش و قبول مقام اجرایی به پایان رسانند.

ما از جایگاه یک رسانه عدالتخواه ، به مردم شریف تاجیک و دیگر مردمانی که به داکتر عبدالله رای دادند ، هوشدار می دهیم که لحظات سرنوشت ساز در پیش است و با سرنوشت شما به شکل بسیار ظالمانه و ننگین بازی می شود. هنوز هم فرصت است که با حضور شکوهمند تان در صحنه ، با خیزش ها و اعتراض ها و حق طلبی های تان ، به داره اشرف غنی و حمایتگران خارجی شان بفهمانید که به هیچ صورت و هیچ قیمت اجازه نخواهید داد که با سرنوشت تا بازی کنند و تقلبکاران فاشیست را بر زنده گی شما حاکم سازند.

یک لحظه حساس را که میخواهند ننگین ترین لحظه تاریخ معاصر ما بسازند، می توانیم به لحظه سرافرازی ، لحظه شکوهمند آزادیخواهی و برپایی عدالت تبدیل کنیم.

اگر داکتر عبدالله و دسته اصلاحات و همگرایی به راستی تسلیم شوند و جبین خویش را به خاک ذلت بمالند و بگذارند که اشرف غنی فاشیست با تقلب آشکار و بی نظیر به مقام ریاست جمهوری برسد، داکتر عبدالله به نام زبون ترین شخص مطرح سیاسی که به آرزو ها و آرمان های مشروع مردم فراموش ناشدنی ترین خیانت را کرد ثبت تاریخ خواهد شد و همراهان هیاهو افگنش نیز در پیشگاه مردم به هیچ و پوچ تبدیل خواهند گشت . اما در این میان خود مردم، به ویژه نسل جوان ، کسانی که توانایی راه اندازی جنبش های ضد تقلب و جنبش های عدالتخواهی را داشتند و کاری نکردند و نظاره گر خاموش بودند نیز بار یک سرافگندگی تاریخی را همیشه به دوش خواهند کشید.

ما بر اساس مسوولیتی که در برابر مردم خویش داریم ، از یک رویداد تلخ و ننگین و بسیار شرم آور که در حال شکل گرفتن است هوشدار میدهیم. اما آرزوی ما این است که چنین کاری به وقوع نپیوندند و حق مردم ما پایمال نشود و اشرف غنی دیوانه به ریاست جمهوری نرسد. هنوز هم نباید صد در صد نا امید شوییم . اگر مردم بخواهد ، اگر جوانان دست بکار شوند، اگر جناحها و افرادی که در رهبری اصلاحات و همگرایی خواهان مقاومت و حق طلبی هستند و به تقلب تسلیم نمی شوند ، دست بالا بیابند ، از یک فاجعه تاریخی و پیروزی فاشیزم و تقلب جلو گیری خواهد شد.

ای مردم عزیز ، ای جوانان سلحشور ، ای مجاهدین و مبارزین دلیر ، تسلیم تقلب و فاشیزم نشویید که تا صد سال دیگر هم امکان سر برافراشتن و آبرومند زنده گی کردن را نخواهید یافت. مرگ بهتر است از قبول کردن این ذلت و زبونی تاریخی .

با سپاس

پایگاه تاجیکان

شنبه 15 سنبله / شهریور 1393

6 سپتمبر 2014


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید