سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط درویش دریادلی
اخبار
نمایش از 16 شهریور 1393
پرینت

راه سبز آزادی یا راه زرد تسلیم ؟!
نبشته از : درویش دریادلی .
انتظار و سکوت شکسته می شود. داکتر عبدالله ، پس از فراز رفتن ها و فرود آمدن های زیاد ، در لحظه های تاریخ ساز تصمیم قرار دارد. یا در برابر تقلب و زورگویی می ایستد ، خود و مردم ما را سر افراز و سرخ روی می سازد . یا به تقلب و فاشیزم تسلیم می شود و  نام خود را به عنوان یکی از ناخلف ترین رهبران سیاسی سرزمین ما ثبت تاریخ می نماید و برای مردم نیز یک شکست بزرگ تاریخی را به ارمغان می آورد. اگرچه در چند ساعت گذشته موقف کلی دسته اصلاحات و همگرایی نسبت به تصمیمی که باید گرفته شود، روشن تر شده است، اما اینکه خود شخص داکتر عبدالله و حلقه اصلی مشاورانش به چه نتیجه قطعی می رسند هنوز معلوم نیست. امروز یا فردا ، این ابهام نیز برطرف خواهد شد.


چیزی که روشن است، تلاش ها و جانکنی های دسته اصلاحات و همگرایی برای دستیابی به یک راه حل صلح آمیز و مدنی از طریق گفتگو به هیچ نتیجه ای نرسید. اشرف غنی میخواهد با همان تقلب های رسوا و شرم آورش به کرسی ریاست جمهوری تکیه زند و امریکا و دیگر خارجی ها در پشتش ایستاد هستند و بر داکتر عبدالله فشار می آورند که شکست و تسلیمی را در برابر اشرف غنی بپذیرد. نرمش ها و لرزش هایی در حرکت دسته اصلاحات و همگرایی به چشم میخورد و تا همین دیروز ( پانزده هم سنبله / شهریور ) هراس از این وجود داشت که شاید داکتر عبدالله شکست را پذیرفته باشد . اما دیشب پس از نشست شورای رهبری اصلاحات و همگرایی دست کم این مساله روشن گردید که اکثریت مطلق دست اندرکاران و رهبران اصلاحات و همگرایی نمی خواهند راه تسلیم و ذلت را در پیش گیرند و بدنامی تاریخی را برای خود کمایی کنند. اینکه خود داکتر عبدالله به چه فیصله می رسد ؟ هنوز کسی به قاطعیت پاسخ گفته نمی تواند.انتظار ما ادامه دارد . دو راه در پیش است : راه سبز آزاده گی یا راه زرد تسلیم و سر افگنده گی . امید که داکتر صاحب عبدالله و یاران تصمیم گیرنده اش ، راه مقاومت و ایستاده گی و سر افرازی را انتخاب کنند .

کسانی که مردم را از اشرف غنی می ترسانند و می گویند که اگر با اشرف غنی سازش نکنیم ، اوغانستان از این روی به آن روی خواهد شد، به ناحق یک آدمک مفلوک و بی پایگاه را خیلی بزرگ و قوی جلوه می دهند. اشرف غنی کیست که اوغانستان را از یک به روی دیگر کند ؟! اشرف غنی یک پوقانه خالی است که با پُف چند فاشیست بی همه چیز پندانده شده است . اشرف غنی از نگاه نیروی مردمی ، در زمین سایه و در آسمان ستاره ندارد. اشرف غنی یعنی تقلب و کذب و رسوایی که کسی در جهان مانندش را ندیده است. اینکه در صورت مقاطعه با اشرف غنی و گروه تقلبکار و خاین و فاشست و خودفروشش و ناخوشنودی امریکا چه پیامد هایی را شاهد خواهیم بود ؟ یک مساله دیگر است که جای بحث اش این نوشتار کوتاه نمی باشد. تنها اینجا همین سزاوار یاد دهانی است که با آغاز خیزش های مردمی و اعلام دولت اصلاحات و همگرایی، معادله ها و حالت ها به کلی دگرگون می شوند و یک شرایط کاملن نو به وجود می آید که زنجیر این مسخره بازی های به اصطلاح انتخاباتی دیگر به دست و پای ما بسته نخواهد بود و اشرف غنی به عنوان یک طرف قضیه به زباله دانی افگنده خواهد شد. وقتی زور مردم ، ارادۀ خلل ناپذیر مردم ، ایستاده گی قهرمانانه میلیونها میلیون انسان از جان گذشته را ببینند، دیگر افسانۀ اینکه اشرف غنی هم کسی است از یاد شان خواهد رفت . اوضاع عمومی اوغانستان چنان پیچیده و غافلگیر کننده خواهد گشت که برای مهار کردن آن حز تسلیم شدن به خواست مشروع مردم و طرح راه حل های معقول و مردم پسند ، دیگر چارۀ نخواهند داشت. امریکا که زور مردم را ببیند، دیوار را این گونه بی شرمانه و یک طرفه کاه گل نخواهد کرد.

راه تسلیم شدن ، راه خود را زیر پای تقلب و فاشیزم انداختن ، راه انسانی و راه مردان و زنان گردن افراز و آزاده نیست. تسلیم و سازش غیر عادلانه و مغایر با منافع و آرمانهای مردم ، به ویژه در این حالتی که حمایت مطلق مردمی با اصلاحات و همگرایی است، یک فاجعه بزرگ تاریخی خواهد بود که اثرات منفی و روحیه شکنانه و سرافگنده گی آفرین آن بسیار ویرانگر و دیر پا میباشد. خدا نکند که داکتر عبدالله تسلیم شود و این فاجعه تاریخی روی دهد. با مقاومت ، با تسلیم نشدن ، ما هیچ چیزی را از دست نمی دهیم ، برعکس ما خود را از ذلت ، از شکست معنوی بزرگ ، از خواری و خفت جاویدانی نجات می دهیم و به تقلب و فاشیزم لگام گسیخته و حمایتگران خارجی شان می فهمانیم که دیگر حنای دروغ شان رنگ ندارد و کسی از تپ تپ پای آنها نمی ترسد.

ما میگوییم که امریکا خدا نیست که همه امور را، برغم مخالفت میلیونها انسان آزادی خواه ، به میل خود بچرخاند.

بیایید از اشرف غنی میزوف و دیوانه که هیچ زور و توان واقعی و مردمی ندارد خود را نترسانیم . بیایید از  امریکا نعوذ بالله خدا جور نکنیم که سرکشی از فرمانش تباهی دنیا و آخرت را در پی خواهد داشت. با توکل به خدا ، با تکیه بر نیروی فنا ناپذیر مردم خویش ، با افراشتن درفش حق و عدالت و آزاده گی، در برابر هریمنان سیاهدل و سیاهکار می ایستیم و به کمک خدا پیروزی از ما است .

زنده باد آزادی و عدالت!

مرگ به تقلب و فاشیزم !

باسپاس فراوان

درویش دریادلی

16شهریور / سنبله 1393 ( هفتم سپتامبر 2014 )


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید