سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط جنبش ضد تقلب
اخبار
نمایش از 22 شهریور 1393
پرینت

( در این نگاره : آقای آثارالحق حکیمی رییس "انجمن خراسانیان" و یکی از رهبران جنبش ضد تقلب ، اعلامیه را برای شرکت کننده در مظاهره می خواند)

اعلامیه‌ی راهپیمایی اعتراضی امروز در برابر تقلبکاران
به نام خدا
تجمع فعالان مدنی-سیاسی، جنبش ضد تقلب در اعتراض به تقلب های انجام شده در دور دوم انتخابات افغانستان
کابل- 21 سنبله 1393 برابر با 12 سپتمبر 2014


آن گونه که به همگان معلوم است، مردم افغانستان با اشتیاق به آینده و باور به مردم سالاری، در دو دور انتخابات شرکت نمودند و برای این کار از جان و مال شان هزینه کردند.
جهانیان تصاویر مردان مسن با انگشت های قطع شده را تماشا کردند که تنها به خاطر شرکت در انتخابات متحمل این رنج شدند؛ اما زنان و مردان ما در 16 حمل و 24 جوزا رفتند و به دموکراسی و انتخابات رأی دادن نه به تقلب.
ما باور به این داشتیم که هر شهروند حق یک رای را دارد و باید از نام هر کس یک رأی شمرده شود، نه این که یک شهروند یک رأی و یک گروه تقلبکار میلویون ها رأی تقلبی را به نام مردم وارد سیستم کنند.
مردم افغانستان از حضور جامعه جهانی در کشور استقبال کردند وحضور آنهارا به سود صلح وسازندگی در کشور می دانند و از نقش آن‌ها در توسعه‌ی سیاسی واقتصادی کشور پشتیبانی میکنند؛ اما با تاسف نشانه ها و شواهد نگران کننده ای دیده می‌شود که سفارت انگلستان و وزارت خارجه امریکا و نماینده سازمان ملل در امور افغاانستان در روند انتخابات و باز شماری آرا موقف بی طرفانه نداشته و از تقلب و تقلبکاران حمایت می کنند.
این امر سبب کاهش اعتبار و مقبولیت حضور این کشورها در افغانستان گردیده و مردم آن‌ها را مانعی بر سر راه رسیدن به مردم سالاری دانسته و آینده‌ی حمایت مردم از حضور ان ها را تیره ساخته است.
برای رسیدن به مردم سالاری و یک جامعه دموکراتیک و شکل گیری دولتِ برآمده از رأی و اراده واقعی مردم، نیاز مبرم دیده می شود که کشورها همکار افغانستان و نماینده‌ی سازمان ملل در امور افغانستان از آرای واقعی مردم افغانستان حمایت کنند و دست از حمایت هر نوع تقلب و تزویر بردارند.
همه شاهد اند که مسئولان کمیسیون انتخابات در تبانی با ارگ ریاست جمهوری، با وارد کردن میلیونرای تقلبی در دور دوم انتخابات که بی طرفی این نهاد را زیر سوال بردند که در زمینه اسناد غیر قابل انکاری نشر شد.
نشان دادن 400 درصدی افزایش رأی دهنده ها در دور دوم نسبت به دور اول، شمردن نزدیک به دو میلیون رأی خیالی بی آن که صندوق و برگه ای وجود داشته باشد، همه نشان از تقلب گسترده در دور دوم انتخابات بود.
پس از اعتراض های مردم افغانستان در برابر تقلب و ادعای یک طرف انتخابات مبنی بر تقلب گسترده در دور دوم انتخابات، جامعه ی جهانی به رهبری امریکا، خواستار تفتیش تمام آرای انتخابات شد.
همان گونه که در آغاز تفاهم دو نامزد با حضور جانکری وزیر خارجه ی امریکا صورت گرفته بود، قرار شد تفتیش با معیارهای جهانی صورت گیرد و کمسیون های انتخاباتی به دلیل همکاری با تقلب، نقش اجرایی نه بلکه نقش تسهیل کننده داشته باشند، اما سوگمندانه خلاف این تعهد، نه تنها که روند تفتیش منجر به باطل سازی آرای تقلبی شد، زمینه ای شد تا تقلب مشروعیت بخشیده شود.
همه می دانند که تقلبکاران با خیانت به دموکراسی و رأی مردم؛ کشور در به بحران کشانده و سبب بی اعتمادی مردم به انتخابات شده است.
اما حالا باید همه طرف ها متوجه باشند که مردم آگاه اند وبرای پاسداری از حقوق خویش در صحنه حضور دارند و اقدامات شما را زیر نظر دارند.
بنا بر این، برای پاسداری از دموکراسی و تداوم مشروعیت حضور نیروهای شما و نماینده سازمان ملل در افغانستان، برآورده شدن پیشنهادهای زیر لازم است:
1. باطل کردن تمام آری تقلبی که بنام مردم وارد روند شمارش آرا گردیده است. در غیر آن دور دوم انتخابات باید باطل اعلام گردد.
2. برکناری نماینده سازمان ملل به دلیل حمایت از تقلب ونادیده گرفتن آرای واقعی مردم.
3. دست کشیدن وزارت خارجه امریکا، سفارت انگلیس و نمایندگی سازمان ملل در افغانستان از حمایت تقلب و وتقلبکاران.
4. آوردن اصلاحات جدی، بنیادین و قاطع در ساختار و تشکیلات کمیسیون های انتخابات و مجازات و محاکمه ی تقلبکاران.

اگر این خواستها برآورده نشود افغانستان، وارد بحران جدی خواهد شد که فروپاشی کامل اجتماعی و سیاسی را در پی خواهد داشت.
زنده باد دیموکراسی
پاینده باد میهن

جنبش ضد تقلب

کابل

21 شهریور / سنبله 1393

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید