سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط استاد عطا محمد نور
اخبار
نمایش از 30 شهریور 1393
پرینت


اعلامیه ستر جنرال عطا محمد نور والی بلخ و رییس عمومی شورای اجرائیه جمعیت اسلامی در پیوند با اعلام حکومت وحدت ملی
شهر مزار شریف ـ ولایت بلخ
30 سنبله 1393 خورشیدی
بنام خداوند دادگر و توانا


هموطنان عزیز، ملت آزاده و سربلند کشور !
خدای بزرگ را سپاس که پس از یک دور طولانی تلاش و مبارزه پیگیر، با توافق روی تشکیل حکومت وحدت ملی، کشور از بحران حتمی نجات یافت که بدون شک بخشی ازین بحران من و شما عزیزان می بودیم. لذا از توافق بوجود آمده علی الرغم فراز و فرود های بسیار، استقبال می کنم.
با توجه به شرایط موجود کشور و درک عمیق از اوضاع و احوال سیاسی، اقتصادی و اجتماعی افغانستان، با سران و هیئت رهبری تیم اصلاحات وهم گرایی بر امضای موافقت نامه و ایجاد حکومت وحدت ملی، توافق نمودیم.
از جامعه جهانی، شرکای بین المللی و نمایندگی سازمان ملل متحد بخاطر مساعی و تلاش های شان در زمینه برون رفت از بن بست انتخاباتی، جلوگیری از بحران و شکل دهی توافق میان دو نامزد، سپاسگزارم.
با آنکه مخالف توافق بوجود آمده نیستم، اما قلباً در کنار ملیون ها شهروند این کشور، آرزو داشتم که ارادة واقعی مردم و دموکراسی، ارجحیت داده می شد و تحقق میافت و آنگاه با خرسندی تمام، دست برنده میدان دموکراسی و رأی مردم را می فشردم و مبارکباد می گفتم.
افراد مشخص در کمیسیون متقلب انتخابات نه آنانیکه باوجدان پاک و صداقت کار کردند، چیزی را که می خواستند و اگر به قیمت آبرو و حیثیت شان تمام شود و یا وجدان شان زیر سوال برود، کشور به بحران برود و دموکراسی خدشه دار شود و یا هم اگر اراده مردم صدمه ببیند، محقق شد.
کسانی که به هر وسیله ممکن (حتی با استفاده از روش های ماکیاولی) می خواست به آنچه برسد، رسید و دست یافت.
تعداد کسانی که (حتی با ساز و کار غیر قانونی) می خواستند به خود جایگاه باز کنند و قدرت محض را انتظار داشتند، به خواست شان دسترسی پیدا کردند.
جناب رییس جمهور ! ای کاش آنچه امروز در ارگ اتفاق افتاد، از مجاری دموکراتیک، قانونی و بر مبنای اراده واقعی مردم شکل می گرفت تا نام شما به عنوان حامی ارزشهای مردم سالاری و پاسدار دموکراسی، درج تاریخ این سرزمین می گردید و پایه گذار انتقال مسالمت آمیز قدرت، شناخته می شدید.
مردم عزیز و سر بلند کشور !
می خواهم به شما بگویم؛ از شما معذرت می خواهم که در طول کار زار های انتخاباتی و در دو دور انتخابات، سبب زحمت بی پایان شما شدم، با آنکه اذیت شدید، انگشتان مبارک و ارغوانی تان قطع گردید، فرزندان عزیز و دل بند تان مجروح و یا شهید شدند، تا شاهد تحقق اراده واقعی تان باشید و دموکراسی را پاس دارید، اما کمیسیون متقلب انتخابات بر این همه آرزو های تان خاک پاشید، امید وارم پنج سال بعد، با کمیسیون خاین، متقلب و وطن فروش انتخابات مواجه نشویم و از رأی شما پاسداری درست صورت گیرد و به اراده تان حرمت گذاشته شود.
در فرجام در حالیکه از گذشت، صبر، وحوصله مندی فراوان جلا لتمأب داکتر عبدالله عبدالله، و فداکاری هایش بمنظور جلوگیری از به بحران رفتن کشور، حفظ مناسبات نیک افغانستان با کشور های منطقه و جهان، سپاس گذاری می کنم، آرزو دارم، مردم سرزمینم در سایه صلح و ثبات به زندگی مرفه و با سعادت دست یابند.

و من الله التوفیقنظرات   

 
0 #1 فرهاد 1393-07-10 11:24
:-x باعرض سلام من بانظرمحترم سترجنرال عطامحمدخان موافق هستم وهمیشه همراه ایشان میباشم تانفس درسینه دارم
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید