سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 29 آبان 1393
پرینت

( در این تصویر ، شکریه بارکزی را می بینید که در همان چند لحظه پس از انفجار ، از موتر ( ماشین ) خود پیاده شده و به سوی دیگر می خرامد )

آیا شکریه بارکزی یک تروریست است ؟!

یادداشت از : پایگاه تاجیکان

قراری که هموطنان گرامی آگاهی دارند، چند روز پیش ، به تاریخ 25 عقرب / آبان 1393 ( 16 نوامبر2014) یک انفجار بزرگ در جاده دارالامان ، شهر کابل ، رخ داد و در اثر آن سه نفر کشته و 23 نفر زخمی شدند. آوازه افتاد که هدف آن حادثه تروریستی ، خانم شکریه " بارکزی " عضو مجلس نماینده گان اوغانستان بود.

 

تمامی تصویر ها ، فلیم ها و اسنادی که از محل حادثه برداشته شده است، نشان می دهند که موتر( ماشین ) شکریه بارکزی هدف مستقیم انفجار نبوده است و تخریب و آسیب اصلی به کسان دیگر و موتر های دیگر رسید ، نه به موتر خانم باکرزی . در حقیقت ، خانم بارکزی در آن حادثه اصلن زخمی نشد و حتی چند تا دستکول و بکس دستی قیمت بهایی که با خود داشت و دیگر اسباب و لباس جانش قطعا آسیب ندیده بود. این نخستین بار است که کسی ادعا کند که موتر ( ماشین ) وی مورد اثابت بم و انفجار مهیب و بزرگی بوده است و موترش هم تا حدی آسیب دیده باشد، اما یک موی خودش هم نا منظم نشده و کوچکترین پریشانی در سیمایش دیده نشود و بسیار خونسرد و خوشحال از ماشین با چند تا دستکول ( کیف دستی ) و تیلفون موبایل و دیگر اسباب هایش به سوی موتر دیگری بخرامد !  هیچ عقل سلیم پذیرفته نمی تواند که یک موتر در یک انفجار بسیار قوی هدف مستقیم حمله تروریستی باشد و خود موتر بسوزد و تخریب شود ، اما فردی که هدف حمله است در داخل آن موتر  مویش هم نامنظم نشود و هیچ اثری از آتش و دود و تخریب در تمام وجودش دیده نشود در حالیکه سه نفر دیگر که هدف حمله نبوده اند ، به خراب ترین شکل کشته می شوند و 22 نفر دیگر به شدت زخمی می گردند. مردم کابل که با انتحار و انفجار و دهشت افگنی های طالبان و  حزب اسلامی گلبدین و حزب اوغان ملت ، عادت کرده اند و صدها و هزار ها کشته و زخمی و آسیب دیده  این حادثه ها  را مشاهده کرده اند ، در حیرت اند که این چگونه حکایتی است که می شنوند و می نگرند ؟!

شایعات و تبصره های زیادی در میان مردم شنیده می شود. 

اول - اینکه هدف حمله تروریستی شکریه بارکزی نبوده است و او در محل در همان وقت حضور داشت در حالیکه هدف حمله آقای " دانش " معاون دوم رییس جمهور و از قوم هزاره بود که در جاده دارالامان عبور می کرد و برنامه اش هم از پیش افشاء بود. اما نقشه تروریست ها نظر به مشکلاتی که در محل برای شان وجود داشت به درستی عملی نشد و آقای دانش از ورطه بدر رفت و کسانی دیگر از انفجار آسیب دیدند.

دوم - می گویند که شکریه بارکزی در آن محل که نزدیک پارلمان است ، برحسب تصادف گذر می کرد و در حادثه گیر آمد .

سوم - می گویند که نظر به پیچیده گی مساله ، نظر به اینکه آن انفجار توسط کدام شخص انتحاری صورت نگرفت و مواد انفجاری از پیش در یک موتر باربری جاسازی شده بود و توسط  رموت کنترول از فاصله کمی دور تر  انفجار داده شد ، احتمال زیاد دارد که خود خانم شکریه بارکزی رموت کنترول انفجار دادن  به دست داشت و همان شخصی است که آن عمل تروریستی را انجام داده است . حتی می گویند که شکریه بارکزی در وقت حادثه در داخل همان موتر اصلی خود نبود و  پس از وقوع انفحار  و چند لحظه پس از آن در هرج و مرجی که در آن محل براه افتاد نزدیک موتر خود آمد و سرانجام به داخل آن نشست. از همین سبب خودش قطعا و اصلن هیچ خراش و آسیبی از حادثه ندیده بود ، اما برای اینکه مساله شکل دیگری به خود گیرد ، او به سرعت به شفاخانه برده شد و بستری گردید و تمام رسانه ها چنان نشان دادند که حمله به جان شکریه بارکزی صورت گرفته است !

از آن جایی که شکریه بارکزی یکی از پشتون های خیلی متعصب و فاشیست مشرب است و میگویند که روابط مخفی و حسنه نیز با سران طالبان دارد، این شک و شبهه را افزایش میدهد که شاید این شایعه ها و آوازه ها و تبصره های مردم ، خیلی هم خالی و نادرست نباشند.  این ثابت و روشن است که طالبان و حزب اسلامی گلبدین هیچوقت یکی از مهره های با ارزش پشتونیزم  را از میان نمی برد و اگر میخواستند شکریه بارگزی را به کدام دلیلی که ما نمی دانیم از میان بردارند، راه ها و شیوه های بسیار ساده و آسانی برای کشتن شکریه بارکزی وجود داشت که بدون شک از آن استفاده می کردند و او را موفقانه از بین می بردند .

اینکه حقیقت چه است و این شایعه ها و آوازه ها تا چه حد پایه و اساس دارند ، چیزی گفته نمی توانیم . اما این را می دانیم که شکریه بارکزی یک زن بسیار خاین و خطرناک هست و برای رسیدن به مقاصد شوم خود از هیچ کاری ، هر قدر هم که خلاف انسانیت و خلافت شرافت و خلاف اخلاق اسلامی باشد ، دریغ نمی کند.

جالب و دیدنی بود که سران دولت تقلبی و پوشالی اشرف غنی ، با شتباب عجیبی در پشت درب شفاخانه و اتاقی که خانم بارکزی بستری بود صف بستند و  به اصطلاح کابلی ها حاضری دادند. حالبترین و خیلی حیران کننده این بود که برخی از کلانکاران تاجیک که یک مقدار نام و نشانی دارند نیز به دیدار شکریه بارکزی شتافتند و با گردن های پت و خیلی نوکر منشانه در زیر پایش ایستادند و عکس گرفتند و در رسانه های اجتماعی نشر کردند !

برای ما هنوز روشن نشده است که این خانم شکریه بارکزی فاشیست مآب  چه کمالات و کراماتی دارد که اشخاص بسیار پرمدعای تاجیک که با خودی ها خیلی مغرورانه و گردن کلفتانه برخورد می کنند در برابر شکریه بارکزی چنان حقیر و زبون جلوه گر شدند که دل انسان به حال شان می سوزد؟!

ما به آن دوستان گرامی تاجیک خویش می گوییم که برادران عزیز ، قدر و عزت و جایگاه و ارزش خود را بدانید . شما آدم های کوچکی نیستید، متوجه حرکات و رفتار های تان باشید که باعث سرافگندنگی مردم تان نشویید . هیچ نیازی نبود که شما همه کار های تان را رها کرده و با چنان شتاب به بارگاه شکریه بارکزی عرض ارادت کنید. در همان روز سه نفر از شهروندان مظلوم کشور مان کشته شده بودند و 22 نفر دیگر خیلی شدید و مرگبار زخم برداشتند، ایکاش شما به حال آن شهروندان توجه میکردید و برای رسیدن به درگاه شکریه بارکزی مسابقه نمی کردید . با این هم اگر به آنجا رفته بودید، آنگونه گردن شکسته و دست بسته و مزدور مشربانه در زیر پای آن مشک چربو نمی ایستادید !

این زن که در تصویر اولی می بینید که قطعا زخمی نیست و همین دستش نیز جور و تیار است ، در این جا چگونه خوابیده است که گویی هزاران زخم در بدن دارد و نمی تواند بنشیند . این گونه خوابیدن در برابر مردان ، آن هم مردان بیگانه ، بدون دلیل موجه ، در فرهنگ ما نیست . این خانم می توانست بنشیند و با عیادت کنند ه گان روبرو گردد.

یادداشت : برای بزرگ ساختن عکس ها ، روی هر عکس فشار دهید . سپاس .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید