سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط آثارالحق حکیمی
اخبار
نمایش از 30 آبان 1393
پرینت

دیدار از خانواده‌ی ‫شهید قدسیه‬
یادداشتی از : آثار حکیمی .
امروز با جمعی از عزیزان، به دیدار خانواده‌ی شهید قدسیه رفتیم. پدر، برادر و دیگر بستگان وی، ضمن قدردانی از فعالیت های همه دوستان، تأکید کردند که اگر انتقادهای رسانه های اجتماعی نمی بود، خانواده‌ی قدسیه، مانند خانواده‌ی هزاران قربانی دیگر این خاک، درد شان را به تنهایی می خوردند و کسی جز بستگان شان، حال شان را نمی پرسید؛ اما تلاش‌های شما سبب شد که ما به یاد مقام‌های دولتی بیاییم.


مادر قدسیه نیز، گلایه داشت. گلایه‌ی تلخ از مردم و مسئولان امنیتی. گریه کنان به دوستان می‌گفت: «چرا وقتی انفجار شد، همه دویدند اطراف خانم بارکزی را گرفتند و وی را با آن که هیچ آسیب ندیده بود به امبولانس انتقال دادند؛ اما جسد بی جان دختر من که حتا لباس هایش در انفجار سوخته بود و با بدن خون آلود و نیمه برهنه گوشه ‌ای جاده افتاده بود، توجه کسی را جلب نکرد. چرا کسی از مردم و نیروهای امنیتی نخواست روی بدن خون آلود دخترم را با کرتی یا پتویش بپوشاند؟»
آیا اگر قدسیه دختر یک مقام دولتی می بود و یا خودش یک مقام می بود، همین طوری همراش برخورد می‌شد؟ چرا شهید دخترم ساعت ها در کنار جاده ماند؟
پدر قدسیه گفت: «طالب برادر ما نیست، مسئولان دولت باید طالب را برادر و مخالف سیاسی خطاب نکنند. آن ها دشمن ما اند.»
در پایان دیدار مان، اندک کمک نقدی را که دوستان تهیه کرده بودند، همراه با نامه‌ی آرزو حیدری از کشور فنلند، به خانواده‌ی قدسیه سپردیم.
======
پی نوشت: متأسفانه حس همدیگر دوستی و کمک به دگیران در میان جامعه‌ بسیار کم‌رنگ شده است. دولت در برخورد با شهروندان، تبعیض‌آمیز عمل می‌کند. مردم هر روز قربانی می‌شوند، اما برای جلوگیری عامل خشونت و ترور هیچ کاری نمی‌کنند. سیاست گنگ و طالب‌پرورانه‌ی مسئولان حکومت، با قربانی گرفتن‌هایش، آهسته آهسته بلای جان حکومت خواهد شد. شبکه‌های اجتماعی برای فشار بر دولت مردمان به یک نیروی تأثیرگذار تبدیل شده اند.
‫#‏طالب‬ برادر ما نیست، طالب دشمن ماست.


یادداشت : برای بزرگ دیدن تصویر بالا ، روی آن فشار دهید . سپاس .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید