سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط احمد مسعود
اخبار
نمایش از 11 فروردين 1394
پرینت

آمر صاحب در یاد های ما  زنده است !

یادداشتی از : احمد مسعود ( فرزند شهید احمد شاه مسعود)
"ای نام تو بهترین سرآغاز
بی نام تو نامه کی کنم بازدر این سیزده سال که از درگذشت قهرمان ملی میگذرد با دوستان و عزیزان زیادی برخورد کردم که هر کدام به نحوی از دوری شهید ناراحت بودند و هر کدام برداشتی از ایشان داشتند که برایم بسی آموزنده بود. هر کدام پنجره تازه ای را برایم گشود تا پدر خویش را بشناسم٬ هر کسی بعدی از شخصیت ایشان را برایم تعریف کرد.
در این میان یکی از عزیزانی که به شدت من را مجذوب ساخت مجاهدی بود که در مقابل هر دو تجاوز سرخ و سیاه جنگیده بود.
بعد از شهادت قهرمان ملی و اتمام مبارزه علیه تجاوز سیاه دیگر با دولتمردی عهد نبست و با خانم خود به تنهای در دهکده ای دور در پنجشیر زندگی میکند٬موتر که ندارد هیچ٬ حساب بانکی اش هم صفر صفر است. حتی غم نداشتن این دو را نیز ندارد. غرور و عزتی دارد به بزرگی کوه های که در آن زندگی میکند و دلی به سخاوتمندی دریای که به دره جان میبخشد.
تنها غمی که هنوز که هنوز است بر قلبش سنگینی میکند و بار بار چشمانش را پر اشک میسازد غم نبود قهرمان افسانه ای اش احمد شاه مسعود است. از دهکده او که بر دامنه کوهی بلند قرار دارد تا خانه ما کیلومتر ها راه است و این بزرگمرد کیلومترها راه پیمود تا قاصد پیامی نه تنها برای من که برای همه ما باشد. به زیبای و صداقت تمام با کلامی ساده و روان گفت : احمد جان هوشت باشه که آمرصاحب نمرده است. غم نخوری یک وقت. پشت اشکهای مه نگردی. دق شدیم پشتش مگم پدرت باور کو که از همیشه زنده تر اس. کل مجاهدها٬ کل مسلمانا که آمرصاحب را یاد کنند و به راهش باشند یعنی آمرصاحب زنده است. هوشت باشه.
به واقعیت که احمد شاه مسعود نمرده است٬ بلکه به مراتب زنده تر و بزرگتر از گذشته است٬ حال روح مسعود٬ باور مسعود و فکر مسعود تنها در یک جسم آرام نگرفته است. حال همه ما مسعود هستیم. تنها فرق ما این است که مسوول نیستیم. در قبال مسعودیت خود باید مسوولیت را نیز احساس کنیم.
از این به بعد در مورد این مسوولیت ها و مشخصه های رهرو مسعود بودن پیام های منتشر خواهیم کرد که امیدورام در شناخت بیشتر ما از مسعود شهید کمک کند.
امیدوارم هر کجا که این عزیز هست سلامت و پیروز باشد و خداوند خود توفیق این را بدهد تا راهروان خوبی برای شهدا و بزرگان خود باشیم. یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد."

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید