سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط عطا محمد نور
اخبار
نمایش از 21 فروردين 1394
پرینت

اعلامیه سپهبد استاد عطا محمد نور استاندار بلخ در پیوند با رویداد خونین دیروز

بنام خداوند دادگر و توانا
ولایت بلخ به‌عنوان یکی از مناطق امن که هر از گاهی مورد نگاه خشم‌آلود و عقده‌مندانه دشمنان داخلی و خارجی مردم افغانستان قرار داشت، پیش از چاشت امروز یکی از رویدادهای خونین را پشت سر گذرانید.


حمله ی مهاجمان بر ادارهء سارنوالی استیناف ولایت بلخ که حوالی ساعت ۱۱ پیش از چاشت روز پنج‌شنبه صورت گرفت،‌ عمق قصاوت،‌ بی‌رحمی و خون‌خواری دشمنان این سرزمین را به‌نمایش گذاشت.
حمله بر یک اداره ی ملکی و هدف گرفتن کارمندان و شهروندان بی‌گناه ما چیزی بیشتر از خونریزی و بی‌رحمی نسبت به زندگی مردم نیست.
خطاب من به مهاجمان امروز و حامیان آن‌ها این‌است:
شما وارد اداره ی شدید که هم کارمندان و هم مراجعین آن افراد ملکی هستند. دست آورد شما از رویداد امروز چیزی بیشتر از ریختاندن خون آدمهای بی‌گناه نبود. شما اگر متعلق به القاعده هستید و یا طالب و شاخه ی حزب اسلامی مخالف دولت و یا هم دست پرورده ی‌ مهره های سوخته، ‌بدانید که جز نفرت و بد بینی مردم را حاصل نکرده اید. نیروهای امنیتی ما در برابر شما و برای نجات مردم شهید شده اند و خود را قربانی مردم و سرزمین خود کردند. اما شما خود را نه تنها مورد غضب خداوند بزرگ قرار دادید که خشم مردم را بیشتر از پیش در برابر خود بر انگیختید.
آنچه در پس حادثه امروز بلخ قابل درک است، در کنار دید عقده مندانه و غرض آلود نسبت به امنیت و توسعه بلخ،‌ تداوم برنامه هایی است که از گذشته ها بدینسو پیشرفت و دست آوردهای این ولایت را هدف قرار داده است. گاهی انتحاری وارد می کنند و زمانی هم مواد منفجره و گاهی هم اقدام به ربایندگی افراد. اما اینها باید بدانند که بلخیان با قامت استوار و گامهای متین هر گز در برابر چنین برنامه هایی از پا نمی ایستند و برای توسعه و پیشرفت،‌ بیشتر از گذشته،‌ استوار خواهند بود و یا به تعبیر دیگر:‌‌ «این سنگ اندازی، گلوله بازی و فاجعه سازی، چیزی جز ترکیدن عقده های ذلت بدبینان بلخ نیست. شک نداریم که این آشوب آدم‌آزار چیزی از شکوه عیارانه ی بلخ و مردم آن نخواهد کاست.»
بدون شک حادثه ی امروز بلخ،‌ خونین‌ترین رویداد در بیش از یک دهه اخیر بود،‌ اما فراموش نباید کرد که تلاش‌های پیوسته،‌ شجاعانه و ارزشمند نیروهای امنیتی اعم از پولیس ملی، اردوی ملی، امنیت ملی، قطعات خاص پولیس و امنیت ملی و همکاران و فرماندهان این جانب در مهار این رویداد در خور ستایش و قدردانی است.
با آن‌که سید عنایت الله از فرماندهان پیشین من و آمر حوزه ششم پولیس در کنار تنی چند از سربازان امنیتی جان‌های شان را قربان کردند و در پهلوی آن شماری از کارمندان اداره سارنوالی و برخی از هموطنان‌مان به شهادت رسیدند و شماری هم مجروح شدند، اما چهار مهاجم از پا درآمد و راهی جهنم شدند.
می‌خواهم در این‌جا ضمن محکوم کردن این رویداد، از تلاش‌های صورت گرفته در مهار حادثه امروز از نیروهای امنیتی صمیمانه قدردانی نمایم و در کنار آن زحمات و تلاشهای داکتران و پرسونل شفاخانه ی ابو علی سینای بلخی و آن‌هایی که در اهدای خون به هموطنان نیازمند ما سهم گرفتند، صمیمانه سپاسگزاری نمایم.
همچنان از همدردی و ابراز آمادگی زمینی و هوایی نیرو های بین المللی مقیم کمپ مارمل در همکاری برای مهار این رویداد قدر دانی می کنم خوشبختانه بدون نیاز و استفاده از همکاری آنان نیرو های امنیتی ملی مان موفق شدند بصورت مستقلانه این عملیات را موفقانه به فرجام برسانند.
به هموطنان عزیزم اطمینان می‌دهم که اداره ی محلی بلخ و رهبری آن در کنار نیروهای امنیتی، از امنیت و آرامش آن با تمام توان، دفاع می‌کنند.
در این‌جا ضمن ارایه فهرست شهدا و مجروحان این رویداد، مراتب عمیق تسلیت و همدردی خود را با خانواده های شهدای این حادثه ابراز داشته، خود را شریک غم آن‌ها و در کنار آن‌ها می‌دانم و ضمنا برای مجروحان این رویداد شفای عاجل تمنا دارم.
فهرست شهدا و زخمیان این رویداد:
شهدا: ۱۸ تن مشمول نیروهای اردوی ملی، پولیس ملی،‌ امنیت ملی، قطعه واکنش سریع،‌ سارنوالان و افراد ملکی که از این میان اجساد سه تن آنان سوخته که یکتن آنان تا هنوز شناسایی و ۲ تن دیگر در شفاخانه ابو علی سینای بلخی تحت شناسایی قرار دارند.
زخمیان: ۶۷ تن که اکثرا دارای زخم های سطحی، متوسط و عمیق بوده و تنها وضعیت ۳ تن آنان وخیم گزارش شده است. مجروحان نیز شامل نیروهای اردوی ملی، پولیس ملی،‌ امنیت ملی، قطعه واکنش سریع،‌ سارنوالان و افراد ملکی اند.
به امید ثبات پایدار و آرامش مردم‌مان!

نظرات   

 
+2 #1 شمس الحق تاجیک 1394-01-21 02:58
صدبار خدارا حمد می گوییم که یگانه یادگار شیرمردان تاجیک استاد عطامحمدنور مثل شیر میغرد و زنده است. شما متوجه بودید که تروریستان مزدور وچوچه های آی اس آی فورا اعلان کردند که عطامحمدنور کشته شد. عطامحمد نور یادگار شیرمردانی چون شهیدامیرکلکانی، شهیدمسعود، شهید ربانی، شهید سید خیلی، شهیدجنرال داود، شهیدمارشال فهیم و صدهاهزار شهید دیگر که توسط فاشیزم یا باداران خبیث آنها چون شوروی و یهود و بندوباران عرب به شهادت رسیده است. ملت تاجیک هوشیار باشید طالبان نکتایی دار و حاکمان گوسفندیی مزدور وهابیهای خر بار دیگر مارا یتیم نکنند. استادعطاباید هوشیار باشی وهرمناطقی که پشتونها هستند به دقت تفتیش و بررسی کنید. خدانکند روزی را که تو را هم از ما بگیرند.
بازگو کردن
 
 
0 #2 کابلی 1394-01-21 11:54
به استاد عطا

امیدوارم این حمله بی رحمانه شما و هم کاران و هم فکران شما را از خواب غفلت بیدار کند. یک چیز را به یاد داشته باشید که نیروهای قبیله طالب و غیر طالب نمی شناسد و همه یک دست استند و برای زنده کردن نظامهای قبیلوی گذشته تلاش دارند. اگر شما این را درک نکنید شک نداشته باشید که به زودی پیشیمان می شوید. اقای داکتر عبدالله با سازش با اشرف غنی همه امکانات را در اختیار این نیروها گذاشته و حالا خودش هم مانده است که چه کار کند. اشرف غنی هوشیارانه کار و تلاش دارد که زمینه تصفیه را اماده کند. حالا هم یک قسمت زیاد تصفیه انجام شده است. فقط مانده بر کناری چند والی که سرپرست استند. اگر حالا جلوی این ادم متعصب و قبیله اندیش گرفته نشود فردا دیر می شود. رقابتهای داخلی را کنار بگذارید و برای جلوگیری از برگشت افغانستان به گذشته متحد شوید. افسوس که نصف رهبران فارسی زبان در خدمت اشرف غنی قرار دارند و افسوس که فقط و فقط برای نفع شخصی فکر می کنند.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید