سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 12 ارديبهشت 1394
پرینت

مردان پشتون با دستهای خالی آمده اند

یادداشت از : پایگاه تاجیکان

سالهاست که ما از اشغال آرام مناطق غیر پشتون توسط پشتونها هوشدار میدهیم و از نقشه های شوم حزب اوغان ذلت و دیگر فاشیست های اوغان پرده برمیداریم، اما گپ ما هیچ جایی را نمی گیرد و به گوش کلانکاران تاجیک که مست قدرت و شهرت و ثروت اند ، نمی رسد .

 

اکنون دیده می شود که بر اساس یک برنامه و نقشه بسیار حساب شده ، پشتونهای پاکستانی گله گله داخل خاک ما می شوند و همراه با شمار زیاد پشتونهای اوغانستانی ، به سوی مناطق شمال کشور در حرکت می باشند. خبر ها حکایت از این دارند که در این روز ها ، گله های بزرگ  از مردان پشتون با دست خالی ، بدون هیچ اسباب و ابزار ، از نقاط مختلف مرزی داخل خاک اوغانستان می شوند و با وسایل مختلف به مناطق شمال انتقال می یابند و در آنجا ها همه چیز ، اسلحه ، پول ، لباس ، غذا و دیگر اسباب و وسایل ضروری در اختیار شان قرار داده می شود . در این برنامه ، ارگ نشینان و مقامات دولتی دست مستقیم دارند و گفته می شود که شخص حنیف اتمر و نبیل رییس امنیت ملی  این پروژه را رهبری می کنند. برنامه دارند که به شتاب و در مدت بسیار اندک ، هزاران هزار مرد پشتون را ، با استفاده از امکانات مختلف دولتی و غیر دولتی ، به مناطق شمال انتقال دهند و جنگ را شدت بخشند و اختیار چندین ولایت را به دست گیرند. همچنان ، تصمیم دارند که در گام بعدی هزاران هزار خانواده پشتون را از هر دو سوی مرز دیورند ، به مناطق تاجیک نشین و دیگر مناطق غیر پشتون جابه جا سازند.

ما هرچه می گوییم و هوشدار می دهیم و میخواهیم به اصطلاح " بزرگان " تاجیک را متوجه این حرکت هولناک و تباهکن بسازیم ، سخن ما را نمی شنوند. هیچ نیروی قوی و توانمند دیگری هم نیست که مردم غیر پشتون را از این فاجعه آگاه سازد و یک مقاومت ملی مردمان غیر پشتون را سازماندهی نماید. فاشیست های پشتون با بسیار مهارت نقشه های خود را عملی می سازند و کسی نیست که جلو شان را بگیرد . متاسفانه ،  آنانی که همه امکانات مالی و نظامی و سازمانی را در اختیار دارند و می توانند مردم تاجیک را بسیج کنند و از مصیبت بزرگ ملی جلوگیری نمایند ، به این گونه مسایل اهمیت نمی دهند و سرگرم معامله های شخصی خویش هستند که قدرت و ثروت شان بیشتر شود و تجارت شان مصئون بماند.

همان گونه که بار بار پیشگویی کردیم ، جنوب و شرق اوغانستان را که بیخی در اختیار داشتند ، در این چهارده سال ، زمینه را برای اشغال کامل غرب و شمال نیز فراهم ساختند. حاکمیت مرکزی در دست شان است ، حالا قدرت مطلقه خود را در تمام ولایت های اوغانستان نیز به زودی قایم و دایم می سازند . چه در دولت و حکومت ، چه در خارج از دولت ، به این نام و به آن نام ، در همه جا ، در جنوب ، در شرق ، در غرب ، در شمال ، شاهد حاکمیت پشتونها خواهیم بود. پشتونها ، یگانه مردمی استند که صد در صد مسلح اند و تابع هیچ قاعده و قانونی در کشور نمی باشند. بدخشان ، قندوز ، بغلان و چندین منطقه کلیدی دیگر را زیر ضربه قرار داده اند و در واقع بر بخش وسیع آن مناطق حاکم شده اند . در همین حال ، در کاپیسا، اندراب ، نجراب ، نورستان و دیگر مناطق پیرامونی ولایت پنجشیر پایگاه های استواری ایجاد کرده اند و حتی از موجودیت پایگاه شان در داخل ولایت پنجشیر نیز خبر می دهند.

ما میتوانیم شعار های هیجان انگیز بدهیم ، میتوانیم بگوییم که این پشتونیست ها و فاشیست های اوغان هیچ بدی کرده نمی توانند و همه تلاش های شان به شکست مواجه می گردد و هزار گپ خود فریبانه دیگر می توانیم بنویسیم ، اما هیچ سخنی نمی تواند واقعیت تلخی  را که ما با آن روبرو  استیم دگرگون سازد. واقعیت تلخ همین است که پشتونیست ها و فاشیست های اوغان موفق شدند که به کومک و یاری بیگانگان ، حاکمیت درهم شکسته شده و از دست رفته خود را بار دیگر احیا کنند و کشور ما را به قیمومیت خویش در آورند. در باره هزاره ها و اوزبک ها چیزی نمی گوییم ، اما تا آن جایی که به ما پیوند می یابد ، ما تاجیکها ، سر انجام ، باز هم ، دچار شکست شدیم و سالیان سرکوب شدن و زجر کشیدن و غلام بودن را ، بار دیگر تجربه خواهیم کرد.

اما ، اگر نخواهیم سه صد سال دیگر زجر بکشیم ، اگر نخواهیم زیر یوغ برده گی پشتونها شانه های ما بشارد ، اگر نخواهیم همه چیز مان را از دست بدهیم ، هنوز هم فرصت به طور قطعی از دست ما نرفته است و  میتوانیم این نقشه و خواست شوم فاشیست های اوغان را نقش بر آب سازیم . هنوز فرصت داریم که  یک جنبش بزرگ مقاومت ملی را در برابر هجوم لجام گسیخته گله های وحشی انتحاری سازمان دهیم و از نوامیس خویش دفاع کنیم . دیگر هیچ راه و چاره ای برای ما نمانده است . گفتگو ، عذر و زاری، گردن پتی و عریضه نویسی دیگر هیچ چیزی را تغییر نخواهد داد. اگر بخواهیم که پایمال فاشیست های جاهل طالب، داعش ، گلبدینی و دیگر و دیگران شان نشوییم، باید به امید دولت اشرف غنی ننشینیم که از ما دفاع کند . خود غنی و دولت منحوس و منفورش در تمام این غایله ها دست دارد و بخشی اساسی یک نقشه کلان برای باز حاکم ساختن پشتونها می باشد. ما باید با اتکا به نیروی خود به پا خیزییم  و  از خاک و دیار و هویت و آیین و ارزشهای انسانی مان دفاع کنیم. ورنه بازهم حاکمیت پشتونی خواهد بود و باز هم سه صد سال خواری و زبونی .

پایگان تاجیکان

شنبه ، 12 ثور ، سال 1394

2ماه می ، سال 2015

 

نظرات   

 
+2 #1 ازدشت شمالی 1394-02-16 05:09
ازدشت شمالی خبر دارید که کوچیهای وحشی به دستور احمدزی خائن چگونه در این سرزمین مقاومت سرازیر شده اند؟ شمالی چرا اینقدر مظلوم گشته است؟ به خاطر که همه سرداران مارا سگان یهود و طالبان مزدور از ما گرفتند. طالبان وهمه فاشیست ها بدانند ما هیچگاه بی رهبر نخواهیم ماند وبه زودی قهرمانان ما به صحنه خواهند آمد وطرح سگان یهود از شمال برچیده خواد شد.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید