سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

نبشته های برگزیده

نوشته شده توسط دبیران
اخبار
نمایش از 02 فروردين 1390
پرینت

پایگاهء تاجیک میدیا  برای خدمت به  مردم مهربان  تاجیک در سراسر جهان ، به کار آغاز می کند .

ما در پی آنیم که   پیام آور  ِ  صلح ، دوستی ، برابری  و حقیقت جویی  باشیم .

میخواهیم که صدای  آزادیخواهی  و  عدالت طلبی  تمام  مردم ستمدیده ء  تاجیک را ، در هر جایی که استند ،  باز تاب دهیم .

در برابر ِ  دهشت افگنی ، تمامیت خواهی قومی  و فاشیزم اوغانی می ایستیم و جعل کاری ها ، جنایات ، زشتی ها  و ستمگری های دو صد و شصت ساله ای حاکمان اوغان را که در حق بومیان خراسان زمین روا داشته اند  بی پرده  می سازیم و مردمان تحت ستم را به همبستگی و رزم آرایی فرا می خوانیم .

 


تاجیک ها در هر کشوری که استند  یک تبار و یک قوم اند .  مرزهای سیاسی نمی تواند به مثابه سد های گذر ناپذیر در برابر ما قرار گیرند و ما را که در چند بخش پراگنده ساخته شده ایم  برای همیش از هم دور و جدا نگهدارند . تاجیک میدیا  از طریق نشرات  خویش، برای نزدیکی  هر چه بیشتر تاجیکان کشور های مختلف میکوشد و پرده های جدایی افگن را پاره می کند .

ما از هویت تاریخی – قومی خویش پاسبانی می کنیم . زبان شیرین فارسی – دری  با گویش ها و لهجه های رنگین اش در سه کشور ایران ، تاجیکستان و اوغانستان ، یک زبان هست .  فارسی ، زبان مادری ما تاجیک ها و بخش جدایی ناپذیر هویت انسانی ما می باشد . هر تجاوز به زبان فارسی – دری ، تجاوز مستقیم به حریم هویت انسانی ما به حساب می آید و دفاع از این حریم ، وجیبه انسانی ما و همه فارسی زبانان است . به این دلیل ، ما در برابر تلاش های سیطره جویانه ، عظمت طلبانه و فرهنگ برانداز  ِ  فاشیزم اوغانی و برنامه های ضد بشری دولت های دیگر که میخواهند هویت ، زبان و فرهنگ تاجیک ها را متلاشی سازند  ، می ایستیم و می رزمیم .

تاجیک میدیا  به روی تمام فارسی زبانان و دوستان مردم تاجیک همیشه باز می باشد و تلاش خواهد کرد که  دید گاه ها ی ایشان را هم بازتاب دهد.

ما از روزن ِ این رسانه ، دست دوستی را به طرف تمام ملیت های تحت ستم دراز می کنیم و  از هیچ گونه همکاری و همنوایی عادلانه و انسانی با ایشان دریغ نخواهیم کرد.  نیک میدانیم که رسیدن به عدالت و آزادی  تنها آرمان مردم تاجیک نه ، بلکه آرمان مردمان ستم کشیده ای دیگر نیز می باشد که هیچ کدام به یکتایی و تنهایی خویش نخواهند توانست به آن دست یابند . منافع مشترک  ، درد مشترک ، هدف مشترک ، نیازمند همدلی و همراهی ماست . تاجیک میدیا خواهد کوشید که صدای  عدالت طلبی و آزادیخواهی ملیت های در بند دیگر را هم  در حد توان تبارز دهد .

تاجیک میدیا ، به کوشش گروهی از تاجیکان کشور های مختلف به پیش برده خواهد شد  و مسایل مربوط  به تاجیک های  همه کشور ها در این تارنما مطرح خواهد گشت .

به همه خامه داران ، فرهنگیان ، شاعران ، هنرمندان و اندیشمندان تاجیک ، در هر مکانی که به سر می برند ، اعلام میداریم  که  تارنمای تاجیک میدیا  از شماست و در خدمت شما قرار دارد . آفرینش های علمی ، ادبی ، هنری و فرهنگی خویش را به تاجیک میدیا بفرستید  که از این راه به دسترس مردم ما قرار گیرند .

همچنان از همه فارسی زبانانی که هوای دوستی با مردم تاجیک را در سر دارند ، میخواهیم که این تارنما را  از آن خویش بدانند و آفریده های شان را برای نشر به تاجیک میدیا ارسال بدارند . ما بی هیچ تردید  در خدمت آنها قرار خواهیم داشت .  

چند نکته ای  دیگر :

*  تاجیک میدیا  مسئولیت هیچ نوشته ، گفته و اثر  نشر شده دیگران در این تارنما  را به عهده نمی گیرد . هر کس مسئول نوشته ها ، گفته ها  و آثار نشر شده ای خویش می باشد .

*   تاجیک میدیا  در انتخاب آنچه را که نشر میکند  آزادی کامل دارد .  تضمینی برای نشر همه  آثاری که به تاجیک میدیا فرستاده می شوند ، وجود ندارد . دبیران تاجیک میدیا به نشر آثاری بیشتر نظر دارند که از مایه های قابل پذیرش علمی ، فرهنگی و ادبی  برخوردار باشند . آثاری که از جوهر های اندیشمندی ،  روشنگری ، حقیقت جویی ، آزادی طلبی ، عشق و صفا و انسانگرایی خالی باشند ، در تاجیک میدیا  اقبال نشر نخواهند یافت.

* ما صادقانه و در همین آغاز کار  به همه عزیزان روشن بیان می کنیم که تاجیک میدیا میل ندارد هر چیز بیمایه و بی ارزش را صرف به خاطر خوش ساختن ِ فرستنده گان شان نشر کند . ما به این باوریم که اگر کسی واقعا شاعر نیست، نویسنده نیست  ، شعر را نمی شناسد ، نوشتن را درست بلد نیست ،  درک درستی از شعر و ادب و نویسنده گی  ندارد ، مطالعه نکرده است ، زحمت نکشیده است ، هیچ هنر و کمالی ندارد و . ..  نباید در ردیف شاعران و نویسنده گان و هنر آفرینان  نشانده شود . امروز ، با تاسف زیاد ، سمارق زار  ِ شاعر نمایان  ِ دور از شعر ، نویسنده گان  ِ نا آشنا با نویسنده گی و نظریه پردازان بی نظر ،  رونق خاص دارد . تاجیک میدیا  میکوشد در این زمینه  اندکی سختگیر باشد .

* کسانی که از آثار دیگران می دزدند ، مقاله ها را از تارنما های دیگر می ربایند و به نام خود می سازند ، در تاجیک میدیا راه نخواهند داشت . اگر چنین کسانی در تاجیک میدیا راه یابند و کردار زشت شان افشا ء شود ، ما با ایشان برخورد بسیار جدی و رسوا سازنده خواهیم کرد . لذا از آن قماش کسان خواهشمندیم که از این سو گذر نکنند وجای دیگری را برای جلایش دروغین  ِ خویش برگزینند .

* آثار ارسال شده به تاجیک میدیا ، در صورت نشر نشدن  ، واپس فرستاده نمی شوند.

*  تاجیک میدیا به عقیده و اندیشه  و جهان نگری خاصی  اسیر نیست ، نگرش انتقادی در عرصه های گوناگون را تشویق خواهد کرد ،   اما هیچگاهی روزنه ای برای تبلیغ لجاجت های ناسودمند   بیدینی ، هویت شکنی و تسلیم طلبی نخواهد شد .

* تاجیک میدیا  یک رسانه ای آزاد ، مستقل و غیر وابسته  است . ما به دنبال هیچ حزب ، تنظیم و سازمانی نمی روئیم . با هیچ دولتی سازش نمی کنیم . خود فروشی را در هر صورت و به هر دلیلی که باشد ، همیشه مردود میدانیم .

چشم در راه  یاری و همراهی  شما عزیزان می باشیم . این تارنما به  پشتیبانی همه جانبه ای  تاجیک های آگاه و آزادیخواه  و دیگر دوستان روشن نگر و عدالت پسند  نیاز دارد . بدون همنوایی همه دوستان بیدار  ، ما در این کار ، به مراد نمی رسیم . با ما باشید و محبت تان را از ما دریغ نکنید.  

به امید رسیدن به صلح عادلانه و آزادی واقعی

دبیران " تاجیک میدیا "

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید