سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

The News

اخبار مهم

خود کـــفـان های طالب در پنجشیر نابود شدند

تاریخ ایجاد در 08 خرداد 1392 نوشته شده توسط پایگاۀ تاجیکان
اخبار»
نمایش از 08 خرداد 1392 بازدید: 2420
پرینت

قرار واپسین معلوماتی که ما داریم ، امروز نزدیک به وقت نماز صبح و چند ساعت پیش از آغاز زمان رسمی کار در اداره های دولتی ، شش نفر از  خودکفان های طالب به ساختمان  ولایت پنحشیر یورش اوردند و پس از یک درگیری شدید با پاسداران آن ساختمان ، 5 خودکفان طالب مردار شدند و یک نفر شان که توانسته بود از محل درگیری فرار کند ، خودش را در دامنۀ کوه کفاند و به جهنم رفت . از جمع پاسداران و افراد حاضر در محل ، یک نفر پولیس به شهادت رسید و 5 فرد دیگر زخمی شدند . به قرار گزارشی از شفاخانه پنجشیر ، وضع زخمی ها رضایت بخش می باشد . 

دیگر جزئیات این رویداد خونین هنوز به درستی معلوم نیست . این پرسش ها که خودکفان ها چگونه توانستند وارد پنجشیر شوند و به ساختمان ولایت برسند و ... ؟ به زودی پاسخ خواهند یافت .

آخرین به روز رسانی 08 خرداد 1392
 

بهاوی مدال نگرفت، حماسه آفرید

تاریخ ایجاد در 24 مرداد 1391 نوشته شده توسط برگردان از : ستار سعیدی
اخبار»
نمایش از 24 مرداد 1391 بازدید: 3792
پرینتداستان شجاعت و عزم راسخ نثاراحمدی بهاوی، تکواندوکار افغان، بسیار شبیه افسانه های المپیک است و کشوری که او از آن می آید: افغانستان.

عضله ران بهاوی در رَوند دوم مبارزه اش دربرابر حریفی از مراکش، پاره شد. این یک جراحت قدیمی بود که دوباره عود کرده بود. جراحتی که پزشکان به خاطر آن، چند ماه پیش از المپیک، به نثاراحمد هشدار داده بودند که احتیاط کند. او برای معالجه جراحتش، به آلمان و هند هم رفت. با این حال، جراحت در ناحیه ران، باعث نشد که بهاوی ورزش پرافت و خیز تکواندو را کنار بگذارد.

آخرین به روز رسانی 24 مرداد 1391 ادامه مطلب: بهاوی مدال نگرفت، حماسه آفرید
 

معین اسلامپور به 5 ماه زندان محکوم شد

تاریخ ایجاد در 20 اسفند 1390 نوشته شده توسط تاجیک میدیا
اخبار»
نمایش از 20 اسفند 1390 بازدید: 4950
پرینت

 

معین اسلامپور

خواننده گان مهربان به یاد دارند که نوشتاری از آقای معین اسلامپور پیرامون فساد در وزارت دفاع افغانستان در مطبوعات آن کشور  نشر شده بود  و در تاجیک میدیا نیز بازتاب یافت . همچنان به آگاهی عزیزان رسانیدیم که حناب اسلامپور پس از نشر آن نوشتار با چه دردسرها و دشواری های گرفتار شدند و تا چه حد مورد تهدید و تعقیب و آزار قرار گرفتند. اینک دردمندانه شنیدیم که آقای معین اسلامپور پس از ماه ها سرگردانی و محکمه به محکمه دویدن ، سر انجام به پنج ماه زندان محکوم شده اند.

آخرین به روز رسانی 07 خرداد 1391 ادامه مطلب: معین اسلامپور به 5 ماه زندان محکوم شد
 

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید