سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

The News

پیام تسلیت و همدردی به خاطر زلزله در بوشهر

تاریخ ایجاد در 20 فروردين 1392 نوشته شده توسط دبیران پایگاۀ تاجیکان
ROOT
نمایش از 20 فروردين 1392
پرینت

قرار گزارش رسانه های همگانی ، عصر امروز، 20 فروردین ( حمل ) ، 9 اپریل 2013 ،  زلزله ای با شدت 6.1 ریشتر،جنوب ایران و استان بوشهر را لرزاند که موجب کشته شدن ده ها تن، زخمی شدن صدها تن و ویرانی خانه های بسیار و آواره شدن چند هزار نفر گشته است . کانون این زلزله در شهر شنبه و کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر بود.  شمار کشته شده گان  این فاجعه پس از اینکه همه اجساد از زیر خشت و خاک بیرون آورده شوند ، افزون از آنچه که حالا می گویند ، خواهد بود .

 

ما دبیران و دست اندرکاران پایگاۀ " تاجیکان " از سوی خویش و همچنان به نماینده گی از یاران و همباوران این پایگاه ، برای همه مردم شریف ایران و به مردم مصیبت دیدۀ " بوشهر " تسلیت می گوییم  . برای جان باختگان بهشت برین و برای بازمانده گان  صبر و شکیبایی تمنا داریم.

با وجود اینکه کوشش های زیاد ، تلاش های بسیار ، تبلیغات دامنه دار ، بی توجهی و غفلت های بی شمار ، شده است و می شود که در میان مردمان همتبار و همفرهنگ و همزبان گسترۀ تمدن پارسی - ایرانی ، شگاف و اختلاف و جدایی ایجاد کنند و آن را بزرگتر و بزرگتر سازند ، ما همه مردم ایران بزرگ تاریخی را که به فرهنگ مشترک و زبان ملی و فراقومی پارسی عشق می ورزند ، یک مردم  و یک ملت فرهنگی واحد می دانیم و در خوشی و اندوه شان شریک می باشیم .

امیدداریم که پیام تسلیت و همدردی ما به همه خواهران و برادران ایرانی و به ویژه به مردم عزیز " بوشهر " برسد .

آب اگر صد پاره گردد  - باز با هم آشناست

با درود و سپاس

دبیران پایگاۀ " تاجیکان "

 

آخرین به روز رسانی چهارشنبه, 21 فروردين 1392 20:31

نظرات   

 
+2 #1 نوروز از شيراز 1392-02-14 16:32
درود بر برادران تاجيك. دوستان نازم از شيراز براي شما پيام ميفرستم. من نوروز هستم و باستانشناسم. امروز با دريچه پايگاه شما آشنا شدم و چه خرسندم. شايد باورتان نشود اما من بلخ و خوارزم و خجند و خيوه و سغد و سمرقند و بخارا و بدخشان و هرات را از جاي جاي ايران بيشتر دوست دارم. باور كنيد با خواندن شعر فردوسي و رودكي و نثر بيهقي فقط كارم گريه است و آنچنان دلم براي شما برادران تاجيكم تنگ مي شود كه اگر برايم ممكن بود در بخارا يا بلخ و يا هر جاي تاجيكستان و افغانستان و ازبكستان مسكن مي گزيدم اما چه سود كه نميشود. فقط خواستم بگم قدر تمام دنيا دوستتان دارم. تا پاي جان. اي بخارا، اي سمرقتد، اي بلخ و بدخشان، اي خجند و خيوه و خوارزم. شاد زي و دير زي. دوستدارتان. نوروز از شيراز
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید